top of page

Hodláte zrekonstruovat starou chalupu, abyste v ní mohli trvale bydlet?

​Přemýšlíte, jak na rekonstrukci starého domu včetně úpravy pozemku svépomocí?

Nebo zatím zvažujete koupi staršího domu s pozemkem a chcete už (konečně!) nějak začít realizovat první kroky?

A máte pocit, že pouhé hledání na internetu nestačí a chtěli byste to prodiskutovat s někým, kdo už začal před vámi s rozmyslem a ekonomicky, abyste věděli do čeho jdete?

Ano, dobře vím, jaké informace potřebujete vědět a co vám pomůže se rozhodnout a jednou provždy se přestěhovat na chalupu.

 

Ráda vám pomůžu odpovědět na všechny vaše otázky, které vás v souvislosti s rekonstrukci staršího domu a úpravami pozemku trápí!

I já jsem se nakonec přestěhovala a změnila s rodinou celkový životní styl.
Sebrali jsme odvahu a rozhodli se koupit starou chalupu s loukami lesem a sadem a rozhodli se podle předem promyšleného plánu, svépomocí a s rozmyslem dům postupně zrenovovat a pozemek s citem upravit. 

Opustili jistoty v zaměstnání, prodali byt v Praze a přestěhovali se na venkov, kde jsme začali žít a tvořit nový život, a nebylo to zase tak těžké.


A vy to můžete dokázat taky.

IMG_20200114_094424_edited.jpg
DSC09457.jpg

Kdo je Šárka Grycová

Jsem zkušenou renovátorkou a nadšenou propagátorkou udržitelného způsobu života a šetrného přístupu v oblasti bydlení. V tomto duchu renovuji vlastní venkovský dům.

Využívám možnosti renovace, upcyklace a redesignu a měním prostory bydlení na vysněný domov. Hledám taková řešení, která jsou udržitelná a "šetří" naši peněženku.


Ukazuji lidem cestu, jak mohou opustit jistoty velkoměsta. Pomáhám jim najít odpovědi na otázky spojené s problematikou bydlení, jako např. kde a jak chtějí bydlet nebo na kolik přijde rekonstrukce starého domu a vedu je krok za krokem k rozhodnutí opustit městský život a začít bydlet v domě v blízkosti přírody.

Před třemi lety jsem se rozhodla, že už nechci, aby mi život protékal mezi prsty a odešla jsem s manželem a synem z rušné Prahy do Beskyd, na venkov. 

Plním si své sny na 100 let starém rodovém statku, ve venkovském domě, který si přetvářím podle vlastních představ. V klidu a hojnosti přírody, posouvám náš život k čím dál větší soběstačnosti.

Když jsem v Praze přemýšlela, pro jak velký pozemek k bydlení se rozhodnout a kolik nás bude rekonstrukce starého domu stát, často mě ničila představa, že zrekonstruovat starý dům a pečovat o prostor větší než 1 hektar je nad lidské síly. 

Vím co vám pomůže se rozhodnout.

KONZULTACE 1:1

O REKONSTRUKCI DOMU SVÉPOMOCÍ A ZMĚNĚ ŽIVOTNÍHO STYLU

Jediná konzultace, kterou potřebujete, abyste se konečně zbavili všech obav a pochybností o rekonstrukci starého domu a odhodlali se přestěhovat se na venkov.

Co můžeme během konzultace vyřešit?

Rozebereme společně otázky týkající se plánované změny životního stylu, co pro vás odchod z města znamená, jaké máte představy a kam se chcete dostat. Získáte dostatečné povědomí o tom, jaký prostor pro život je vašim ideálem, který vám přinese radost a užitek z uskutečněné změny.

Probereme vaše požadavky k přístupu péče o půdu a vaši představu o tom, jak by měl dům nebo chalupa vypadat a dozvíte se s jakými penězi musíte počítat,  které se týkají nejnutnějších plánovaných investic do úprav pozemku nebo rovnou  do rekonstrukce domu.

Otevřeně si popovídáme, jak se nám žije na rodovém statku a jak zvládáme mnohem odlišný způsob života, který nazývám "pomalým bydlením", než jaký jsme byli sami více jak 40 let zvyklí žít ve velkoměstě, a tak zjistíte, co vám takový nový způsob bydlení přinese, zda-li takové bydlení může zvládnout sama žena bez muže a s čím musíte počítat a co proto je dobré udělat.

Objednejte si konzultaci se mnou, ptejte se v reálném čase a usnadněte si a zpříjemněte proces o rozhodování se nad rekonstrukcí starého domu svépomocí, přestěhováním se z města a změnou životního stylu.

IMG_20190415_180043.jpg

Mým záměrem je Vás navigovat správným směrem, kterým se můžete vydat na vaši cestě za soběstačností. 

Chci Vám poradit a provést Vás všemi DETAILY našeho venkovského života, a předat vám vlastní ZKUŠENOSTI  a RADY o rekonstrukci a renovaci starého domu svépomocí.

 

V osobním a neformálním přátelském hovoru Vás chci podpořit a dodat Vám odvahu se přestěhovat z města, abyste co nejdříve začali žít svobodným a soběstačným životem, po kterém toužíte.

IMG_20191002_113832.jpg

​Přestaňte už váhat a přibližte se vašemu vysněnému cíli, k životu na venkově.

Rozhodnout se zrekonstruovat starý dům, přestěhovat na venkov a změnit život pro vás už nebude tak těžké!

Lidé odjakživa hledali svobodu a nezávislost ve vlastnictví půdy. Toužili být blíž přírodě.

 

Díky tomuto našli klid v duši. Vaše touha po změně životního stylu bude konečně ukojena.

 

I o tyto úvahy se s vámi podělím.

IMG_20200704_122109.jpg
DSC09490.jpg

Vím, že teď žijete v bytě ve městě a potřebujete se konečně rozhodnout.

A je mi jasné, že než se pustíte do změny životního stylu, máte strach a spoustu obav spojených s tímto krokem do neznáma.

Vím, jak těžké je se rozhodnout, zvlášť když člověk nemá dostatek informací.

Pojďme to společně změnit.

Na tak důležitý krok, jako je rekonstrukce starého domu, je potřeba se DŮKLADNĚ PŘIPRAVIT a prodiskutovat to s někým, kdo už to udělal před vámi.

Je riskantní opustit ze dne na den zaměstnání a přestěhovat se někam na venkov, když o tom nic nevíte a vidíte jen ten klid a divokou přírodu. Ten klid a příroda jsou určitě úžasnou motivací, ale je potřeba jít do takovéto změny s tím, že vím do čeho jdu.

DSC09419.jpg

Představte si ten úžasný pocit, jak se každý den probudíte a víte, že jste se vymanili z konzumu společnosti a stali se více soběstačnými.


Tohle opravdu uklidní mysl.

Stejně tak, jako to, že žijete v přírodě a jste obklopeni zvířaty a máte svůj vysněný dům se zahradou

a vy jste tu našli svůj klid.

DSC09405.jpg

KONZULTACE 1:1
O REKONSTRUKCI DOMU SVÉPOMOCÍ A ZMĚNĚ ŽIVOTNÍHO STYLU:

Vám umožní prodiskutovat možnosti renovace s někým, kdo rekonstrukci domu a úpravu pozemku zrealizoval a dosud realizuje promyšleně a ekonomicky,

poskytuje vám příležitost získat odpovědi na všechny vaše otázky a je skvělá pro zefektivnění procesu rozhodování o změně životního stylu tím, že si promluvíte s někým, kdo to žije, zkoumá, hodnotí a dělá

MOTIVUJE k rozhodnutí a povede vás ke změně životního stylu,

vás bude INSPIROVAT a zároveň dostanete PRAKTICKÉ RADY pro život na venkově,

není NUDNÝ ROZHOVOR  o nekoncepčním životě na venkově,

DSC09460.jpg

Na cestě za vysněným domovem se ale člověk setká se spoustou překážek a výzev. 

I my jsme je museli zdolat, najít řešení a  poprat se s nimi.

Jak kladné stránky, tak i chyby jsou součástí realizace rekonstrukce starého domu nebo taky starosti, které přicházejí se změnou života.

I o těch bych se Vám ráda zmínila.

KOLIK KONZULTACE 1:1 STOJÍ ?

ONLINE KONZULTACE 1:1

O REKONSTRUKCI DOMU SVÉPOMOCÍ A ZMĚNĚ ŽIVOTNÍHO STYLU

  • 60 min. ONLINE konzultace 1:1 s Vámi na Zoomu ..... 500 Kč

  • Balíček 3+1 zdarma ONLINE konzultace 1:1 v rozsahu 4 hodiny s Vámi na Zoomu ..... 1 500 Kč

Přejete si potkat se osobně a prodiskutovat váš záměr se mnou a mým manželem?

Chybí vám inspirace a potřebujete vidět na vlastní oči dům a pozemek, protože není nad vlastní zkušenost projít se domem, loukami, lesem nebo zahradou s někým, kdo to zrealizoval před vámi?

Rádi vás přivítáme, prohlédnete si dům i pozemek a můžete se ptát na cokoliv. Objednejte si konzultaci včetně prohlídky starého statku přímo u nás doma. 

OSOBNÍ KONZULTACE 1:1 A PROHLÍDKA

O REKONSTRUKCI DOMU SVÉPOMOCÍ A ZMĚNĚ ŽIVOTNÍHO STYLU

  • 3 hod. OSOBNÍ konzultace 1:1 a prohlídka s Vámi a Vašimi blízkými u nás na statku

  • Vezměte si s sebou partnera/partnerku nebo děti

2 000 Kč

JAKÉ DALŠÍ TÉMATA MŮŽEME SPOLEČNĚ PROBRAT?

problematiku posouzení stavu krovu, možnosti renovace

časový a finanční plán stavby nového krovu,

pokrytí střechy krytinou,

renovace oken a dveří svépomocí,

problematiku okapových svodů, 

renovace starých komínů, stavba nového komínu, 

možnosti izolace střechy domu,

úprava pozemku pro usazení nové betonové odpadní jímky,

stavba štěrkové cesty a úpravy svažitého pozemku.

a mnoho dalších otázek...je to váš čas, tak se odvažte ptát.

IMG_20190625_120436.jpg

Začněte jednat a vykročte konečně na cestu za (s)novým bydlením.

Nebuďte nečinní ve městě a neseďte už doma na gauči.

Teď máte jedinečnou možnost dát si závazek, že objevíte příležitosti života na venkově a postavíte mu pevné základy.

Těším se, že vám na té cestě budu průvodcem.

Objednejte si konzultaci kliknutím na tlačítko

CHCI SI PROMLUVIT.

IMG_20190625_121829.jpg

JAK KONZULTACE PROBÍHÁ?

ONLINE Konzultace bude probíhat NA INTERNETU formou videohovoru přes Zoom

Před vaší konzultací vám zašlu e-mailovou pozvánku s odkazem na připojení k videohovoru v námi předem dohodnutém termínu a čase. Náš hovor bude probíhat tváří v tvář, takže můžete sdílet jakékoliv materiály, které máte po ruce, a dokonce mi virtuálně ukázat svůj dům s pozemkem. Tento čas je váš, tak jej využijte, jak chcete.

OSOBNÍ konzultace včetně PROHLÍDKY STATKU bude probíhat přímo na našem statku Na Kopečku

Před vaší konzultací vám zašlu e-mailovou pozvánku s odkazem na mapu místa, kde se náš statek nachází a kde se společně v předem dohodnutém termínu a čase společně setkáme. Náš hovor bude probíhat osobně, formou prohlídky našeho domu a našich pozemků takže můžete se mnou sdílet osobně jakékoliv materiály, které si s sebou vezmete, a dokonce mi ukázat svůj dům s pozemkem na fotografiích. Tento čas je váš, tak jej využijte, jak chcete.

Struktura konzultace

Rozhovor má svou základní strukturu. Nevyhneme se seznámení se a rozloučení :-), které by nám však nemělo trvat déle než 5 minut. Součástí úvodní konzultace je 5 minutové tázací okénko. Informace od vás mi pomohou předem zjistit, v jaké se nacházíte situaci a co konkrétně potřebujete vědět. Ušetři nám také čas při samotné konzultaci, kde už si promluvíme detailněji.

Otázky jsou čistě na vás

Rozhovor bude přizpůsoben vašim potřebám. To, že se na mě obracíte znamená, že byste se rádi něco dozvěděli. Těším se na vaše dotazy. Je to váš čas, tak se odvažte ptát. 

Termín

Na termínu se dohodneme e-mailem jakmile obdržím vaši objednávku. Termín konzultací je možné domluvit, jak na všední den, tak i na víkend, časově od 10:00 do 19:00 hod.

PROMLUVME SI TEĎ!

Pokud hodláte zrekonstruovat starý dům svépomocí nebo být více soběstační, toužíte být obklopeni přírodou, být denně na čerstvém vzduchu a chcete žít zdravěji, tak už přestaňte váhat.

Situace a doba si žádá, abyste jednali rychle.

Jde o rozhovor, který může změnit Váš život, tak už jej neodkládejte :-).

Život je o tom dělat velké životní rozhodnutí.

Tak do toho!

Klikni na KOUPIT KONZULTACI.

DSC09479.jpg

Možná vás napadla některá z těchto otázek:

JAK SI STÁHNOUT ZOOM?

Program Zoom můžete používat skrz webový prohlížeč na adrese www.zoom.us nebo si stáhnout aplikaci do počítače, tabletu či telefonu. Doporučuji stáhnutí programu do vašeho zařízení pro uživatelsky příjemné ovládání. Případně, když kliknete na odkaz s pozvánkou, budete vyzváni ke stažení nebo spuštění aplikace. Doporučuji jej nainstalovat před konzultací, abychom neztráceli čas čekáním na stažení

CO SI MÁM PŘIPRAVIT PŘEDEM?

Doporučuji si vytvořit jednoduchý dokument, abyste mohli efektivně využít svůj čas a získat odpovědi na všechny své otázky. Ten by mohl zahrnovat seznam otázek, které mi můžete položit, vaše představy o rekonstrukci, náčrtky, fotografie a inspirační obrázky, i když to není nutné. Můžete to také zjednodušit pomocí několika připravených otázek a dělat si poznámky.

KOLIK TOHO MOHU DÍKY KONZULTACI ZÍSKAT?

Díky zkušenostem s rekonstrukci starého domu a změnou životního stylu jsem schopná rychle a efektivně odpovědět na vaše otázky. Konzultaci zakončíte s novým pohledem na váš nový dům, novými nápady a pochopením dalších kroků. Získáte osobní konzultaci v reálném čase, přístup k mým odborným znalostem, radám, vedení a podpoře pro váš renovační projekt. Video konzultace v reálném čase poskytuje nesmírnou hodnotu v tom, že vaše otázky zodpoví někdo, kdo rekonstrukci domu a změnu bydlení zrealizoval před vámi.

JAKÉ JSOU STORNO PODMÍNKY?

Vím, že plány se mohou v krátké době změnit, takže ráda přijmu zrušení až 72 hodin předem, abych vám vrátila plnou částku. Pokud konzultaci zrušíte do 72 hodin od jejího zahájení, bude vám účtována plná cena konzultace. Chcete-li zrušit konzultaci, zašlete mi e-mail na adresu sarka.grycova@gmail.com.

Klikněte na tlačítko „NEVÁHÁM A KUPUJI“ a vyplňte objednávkový formulář.

Koupí konzultace zároveň přispíváte na renovaci statku Na Kopečku pro setkávání a vzdělávání lidí v oblasti renovace bydlení. 

DSC09481.jpg
Potřebujete pomoc?

Napište mi na sarka.grycova@gmail.com nebo pište SMS na tel: 720 365 481.

 Ráda Vám pomůžu a poradím.

©2022 Nuk Nuk Ateliér

bottom of page