top of page

MAGAZÍN iMANDALA

Kouzlo tvorby z přírodních materiálů

Praha, 4 března 2015: Kouzlo marockého štuku nebo úchvatný nábytek z exotických dřevin, který vzniká recyklací přepravních palet. To a ještě mnohem více zajímavých informací, jsme načerpali na dalším ročníku konference přírodní stavby. Přinášíme pár střípků z prezentací projektů, které byly věnované  designu, interiéru a  soběstačnému zdravému bydlení.                                                                                                                                                                          

Autor: Eva Marzini

Kouzlo marockého štuku

 

Zamýšlíte-li se nad rekonstrukci nebo stavbou nové koupelny a představujete si design tak trochu z jiné škatulky, mohlo by vás inspirovat kouzlo marockého štuku. Klára Turková na konferenci přiblížila tajemství práce s marockým štukem. Klára je sochařka a restaurátorka a ve svých realizacích kombinuje marocký štuk s mozaikou. Poprvé se s touto technikou setkala na dovolené, kde ji natolik uchvátila, že se rozhodla se ji naučit. Nyní se jí věnuje již několik let. Klára nabízí kromě realizací na míru také workshopy, jak si pomocí marockého štuku vyzdobit koupelnu nebo balkon, či jak štuk použít na desku jídelního stolu. 

Akademie nejen zdravého bydlení

 

Hledáte-li informace v oblasti soběstačného, zdravého, šťastného a trvale udržitelného způsobu života, jejich nejlepší prostředník je Akademie soběstačnosti. Ta sdílí zkušenosti na tematických večerech nebo na přednáškách či workshopech. Stanislav Miler z Akademie soběstačnosti na konferenci představil nové možnosti členství a nový web.

Ekologický šetrný nábytek

 

 

 

Pokud plánujete pořídit si nové zařízení, máme tip na ekologicky šetrný nábytek. Pražský Ateliér Paletky na konferenci představil své poslední realizace. Ateliér navrhuje a vybavuje interiér kousky nábytku z přepravních dřevěných palet. V jeho nabídce nejsou běžné palety, ale specializuje se na záchranu palet z exotických dřevin. Ty se používají pro výrobu palet např. v asijských zemích. Ateliér je vykupuje v České republice. Pokud máte chuť vyrobit si vlastní kousek nábytku z paletových dřevin, mohly by vás zaujmout workshopy, který pro zájemce ateliér pořádá. 

Šaman bioarchitektem

a stavby ze slámy

 

Letošní ročník zahájili dva zajímaví hosté - zahraniční odborníci Michael Rice a Werner Schmidt.  Michael Rice je původem z Irska, je to mistr posvátné architektury, stavitel a designer, bioarchitekt, který inspiruje lidi z celého světa, ale také šaman a učitel. Werner Schmidt je švýcarský stavitel, který se specializuje na stavby ze slámy a hlíny, a za své projekty obdržel několik prestižních architektonických ocenění.  Program byl nabitý řadou zajímavých přednášek a prezentací odborníků z Čech i Slovenska, kteří mají s přírodním stavitelstvím letité zkušenosti. 

bottom of page