top of page

Madonnin apartmán v New York City

Zpěvačka Madonna při pobytu v New Yorku používá vlastní apartmán v cihlovém domě v kouzelné manhattanské čtvrti Upper West Side. Jde o okouzlující útočiště, místo, které ji umožňuje dočasný únik od ruchu velkoměstského showbyznysu. Madonna pověřila interiérovým designem  jejího bratra Christophera G. Ciccone, který také navrhl interiér jejího domu v Los Angeles "S kým jiným mohu mít více společného než s tím,kterým jsem vyrůstala?" Komentuje Madonna výběr svého projektanta. "Máme rádi stejné věci, od hudby, až po to, co jíme." A to i přes to, že Ciccone nemá žádné formální umělecké vzdělání,  je prostý samouk v oblasti interiérového designu.

Apartmán původně tvořili tři samostatné bytové jednotky. Madonna a Sean [Penn] koupili první byt možná před pěti nebo šesti lety. V něm byl obývací pokoj, jídelna, malá kuchyň a dvě malé ložnice. Druhý byt byl zakoupen po jejich rozvodu před pár lety, a třetí, což je dnešní zadní obývací pokoj s koupelnou, získala o šest měsíců později.

"V New Yorku jsem chtěl, aby byl tenhle prostor pro ni elegantní, aby nebyl chudý, ale byl klidný, aniž by byl nudný. Madonna je raději v New Yorku než v Los Angeles, protože když je tady může si odpočinout.

Christopher Ciccone G. popisuje Art Deco styl, který bytvořil v bytě pro Madonnu jako "Pomalejší eleganci".

Další oválné stropní světlo změkčuje úhly šestiboké šatně. Nad krbem visí obraz s názvem The Young King of the Black Isles, 1906, od Maxfield Parrish. Art Déco křeslo je počinem Michela Dufeta.

Koupelna ryze v italském stylu, obložená bílým mramorem. V prostoru stojí krásná vana.

Úzká chodba propojuje všechny 3 původní byty současného apartmánu.

Na rozdíl od zbytku bytu kuchyni dominuje nerezová ocel. "Nechtěl jsem taky kuchyň udělat ve stylu Art Deco," říká Ciccone. "Takhle získáte to nejlepší zařízení kuchyně profi značek. Protože má Madonna ráda popcorn musí být součástí zařízení také mikrovlnná trouba."

Tělocvična je kompletně odhlučněná, takže stereo systém ("Protože, Madonna ráda prociťuje hudbu," říká její bratr), není slyšet jinde. Na levé straně je Portrét Boxera, 1940, od Claggetta Wilsona a nepojmenovaná fotografie z roku 1927 Františka Drtikola.

Christopher Ciccone navrhl vestavěný mahagonový bufet jako doplněk jídelního stolu a židlí od Jean Pascaud z roku 1930. Na stěně je Nana de Herrera, 1930, od Lempicka.

"Z mých obrazů získávám sílu - všechny obrazy, které vlastním, jsou nabité silnou energií," říká Madonna.

bottom of page