top of page

MAGAZÍN iMANDALA

Mandala přináší nadhled a relax

Malování mandaly je úžasný prostředek jak se oprostit od starostí a stresu všedního dne a dostat se do vnitřního klidu, který každý z nás tolik potřebuje, protože pak je schopen naslouchat svému nitru a vše řešit intuitivně a s nadhledem. Jedině ve stavu vnitřního klidu jsme schopni dělat ta správná rozhodnutí a řešení.                                                                                      

Co lze z obrázku vyčíst? 

 

Samozřejmě jako z každého obrázku se dá i z mandaly vyčíst spoustu informací o našem momentálním stavu, ve kterém jsme mandalu namalovali. Záleží totiž také na tom, zda mandalu vytváříme pro momentální uvolnění a relaxaci nebo zda vytváříme mandalu tak, aby nám sloužila i do budoucna. Je důležité, abychom u mandaly podle momentálního pocitu byli dokonale uvolnění a hlavně spontánní, necháme prostě svou ruku, aby vybrala barvy dle nálady a toho, jak se cítíme. Teprve pak až je dílo hotové se můžeme podívat, jaké barvy jsme použili a zjistit si jejich význam. Terapeut nebo senzitivní člověk je pak z naší mandaly schopen vyčíst, co se v nás odehrává, kde je skrytý podvědomý blok a jaké emoce je třeba zpracovat a správně nás nasměrovat.

Mandala podle šablony

Mandala podle šablony

písková mandala

písková mandala

mandaly v omalovánkách

mandaly v omalovánkách

vlastní tvorba mandaly

vlastní tvorba mandaly

Jaké u nás existují možnosti malování mandal?

 

Dnes už můžete zakoupit sešity s předkreslenými konturami mandal  v kterémkoli knihkupectví. Existuje několik druhů těchto sešitů s mandalami pro děti, křesťanskými, tibetskými, andělskými, orientálními a pododně. Ale úplně nejlepší je, když si vymyslíte i svůj vlastní tvar, který vám bude příjemný a kde můžete naplno rozvinout svou vlastní kreativitu, aniž byste byli omezováni danými pravidly a tvary. Takovýmto způsobem můžete tvořit mandaly, kde si vezmemte jen část předlohy z šablony mandaly, kterou lze koupit v našem e-shopu anebo ji můžete vytvářet podle předlohy z písku. Je na vás, který způsob vám bude nejvíce vyhovovat. Mandaly podle našich šablon lze tvořit kdekoliv, na papír, na textil, na zeď, na nábytek prostě všude, kam vás vede vaše fantazie.

Je potřeba se před kreslením

nějak zklidnit. Třeba relaxací?

 

Záleží na tom, zda se malováním mandaly potřebujeme zklidnit a vyčistit, tak potom není nutná nějaká relaxace předtím, protože už relaxujeme u malování mandaly jako takové. Pokud ale chceme vytvořit svoji mandalu, která má sloužit určitému účelu ať už krátkodobému nebo dlouhodobému, tak bychom si měli vyhradit prostor jen sami pro sebe na klidném místě, nejlépe si k tomu pustit uklidňující relaxační hudbu, zavřít oči a začít se soustředit na svůj dech, jen ho pozorovat a tak se pomalu začít odpoutávat od rušivých myšlenek. Pokud si na to netroufáme sami, můžeme navštívit některý z kurzů, kde  lze vyzkoušet nejenom tohle, ale taky se naučíte porozumět tomu, jak se zaměřit na vyšší Já.

bottom of page