Tvořím se sluncem a divokým kvítím ve vlasech svůj milovaný domov

Když se dnes podívám na to, kde žiji teď a co všechno jsem díky proměně mého domova získala, pořád se mi trochu třesou kolena. Splnil se mi sen o bydlení ve 100 let starém domě s lesem, loukami a sadem.

Ale ještě před tím, než jsem si mohla splnit svůj sen o bydlení v přírodě, vymyslela jsem, navrhla a zrealizovala proměnu vlastního bytu a předělala jej na luxusní prostor. Během jeho prodeje jsem vydělala svůj první milión a půl s lehkostí a radostí a to díky designérským technikám a renovačním strategiím, které mě bavily.

Proměna bydlení je mojí dlouholetou vášní. Přetvořila jsem mnoho domovů ve stylu snového designu. Inspiruji se u zahraničních hvězd, hraju si s barvami a materiály a bořím mýty kolem interiérového designu i renovačních pouček.

O cestě z města, vášni a životu...

Jmenuji se Šárka a vlastním s manželem sto let starý dům s lesem, loukami a sadem.  Žiji život, který jsem snila. Užívám si společné chvíle s blízkými. Jsme spolu, venku v přírodě, kterou máme všude kolem nás.

 

V sezóně ve starém sadu ochutnávám tradiční odrůdy jablek. Čerpám z darů přírody, sbírám pampelišky, levanduli, mátu,  bezové květy a baví mně z nich dělat chutné domácí sirupy. Vytvářím si zde prostor pro podnikatelské aktivity, které tu hodlám dál rozvíjet.

Před pár lety jsem se rozhodla, že už nechci, aby mi život protékal mezi prsty a odešla jsem s manželem a synem z rušné Prahy do Beskyd, na venkov. Teď si plním své sny na 100 let starém statku, ve venkovském domě, který si přetváříme podle vlastních představ.

Využívám možnosti renovace, upcyklace a redesignu a měním jeho prostory na vysněný domov a při tom chytře optimalizuji vynakládané finanční prostředky tím, že čerpám ze zkušeností, které jsem renovacemi před léty nabyla. Jsem architektem i designérem vlastního domu, tvůrcem vlastního bydlení.

"Tvořím s vášní svůj báječný domov."

Praha

"Kreativita a design je mou vášní."

Cílem bylo se vymanit ze sytému velkoměsta

Ale ještě nedávno jsem si takovou možnost nedokázala vůbec představit. Bydlela jsem v Praze a snila společně s manželem o venkovském domě se stodolou a vzrostlým stromem na dvorku, s vlastním lesem a loukami.

 

Snili jsme o prostoru, kde bychom si realizovali všechny naše sny. Chtěli jsme se už vymanit ze systému, ze zatížení hypotékou a chtěli jsme získat větší svobodu v seberealizaci, aniž bychom se museli nějak omezovat.

 

Ještě pořád mám před očima náš život v Praze. Vidím se, jak jsem vytížená každodenní práci. Řídila jsem marketing ve vlastní firmě, která se zabývala prodejem a distribucí potravin a věnovala jsem se strategiím, plánům a rozpočtům, analýzám tržního prostředí a budováním povědomí produktů.

Trávila jsem pracovní dny používáním levé mozkové hemisféry, počítáním, analyzováním a tu pravou, kreativní část jsem používala méně.  Pravá mozková hemisféra vnímá obraz reality jako celek, její pohled je holistický, pracuje s obrazy, barvami, se symboly. 

 

Dost často mi chyběla taková činnost, kterou bych si dobíjela vybitou energii z práce a vyvážila potřeby logické s kreativními.

Už od dětství miluji tvořit, mám to po otci výtvarníkovi, ten tvořil doma, denně, u sebe v ateliéru. Dívala jsem se, jak mu pod rukama vznikají krásné obrazy krajin, zátiší nebo portrétů rodiny a klientů.

 

A mně to inspirovalo! Už jako dítě jsem tvořila pro sebe, pro radost. Ale jinak, než táta. Bavilo mě přetvářet a vylepšovat interiér v domě rodičů tím, že jsem přemisťovala kusy nábytku sem a tam, abych to tam udělala hezčí.

Počátky renovací byly drsné...

​Počátky mých renovačních počinů sahají do dětství, ale ty první opravdické do první poloviny 90.let. Kdy se jednalo o opravy, renovace nebo menší vylepšení vlastního pronajatého bytu nebo bytu přítelovy maminky.

 

Tady jsem poprvé vnímala, jak je důležité promýšlet a plánovat kroky, které je potřeba udělat. Hlavně v momentě, když později chcete byt nebo dům zpeněžit. 

Vlastnili jsme starý krásný byt. Rozhodli jsme se, že ho zrenovujeme, chtěli jsme ho pronajímat. S chutí jsem se pustila do organizace rekonstrukce. 

Najala jsem na práci místní řemeslnickou firmu, které jsme zaplatili dopředu peníze. Ale práce nebyla dobře odvedená.  Byli to přátelé, tak jsme s nimi neuzavřeli žádnou dohodu. Možná vám to taky něco připomnělo... 

 

Stálo nás to čas a další peníze, abychom byt dotvořili podle našich představ...