top of page

Tvořím se sluncem a divokým kvítím ve vlasech svůj milovaný domov

červené květiny
DSC07355.jpg

Když se dnes podívám na to, kde žiji teď a co všechno jsem díky proměně mého domova získala, pořád se mi trochu třesou kolena. Splnil se mi sen o bydlení ve 100 let starém domě s lesem, loukami a sadem.

Ale ještě před tím, než jsem si mohla splnit svůj sen o bydlení v přírodě, našla jsem způsob, jak můžu využít veškerého potenciálu prostoru vlastního bytu a předělat jej na úžasný prostor s nádechem luxusu.

Během jeho prodeje jsem vydělala svůj první milión a půl s lehkostí a radostí a to díky designérským technikám a renovačním strategiím, které mě bavily.

Proměna bydlení je mojí dlouholetou vášní. Přetvořila jsem mnoho domovů ve stylu snového designu a při jejich tvoření využila veškerý potenciál, který se mi tam nabízel.

 

Inspiruji se u zahraničních hvězd, hraju si s barvami a materiály a bořím mýty kolem interiérového designu i designérských pouček.

DSC07283.jpg

O cestě z města, vášni a životu...

IMG_20200114_094424_edited_edited_edited

Jmenuji se Šárka a vlastním s manželem sto let starý dům s lesem, loukami a sadem.  Žiji život, který jsem snila. Užívám si společné chvíle s blízkými. Jsme spolu, venku v přírodě, kterou máme všude kolem nás.

 

V sezóně ve starém sadu ochutnávám tradiční odrůdy jablek. Čerpám z darů přírody, sbírám pampelišky, levanduli, mátu,  bezové květy a baví mně z nich dělat chutné domácí sirupy. Vytvářím si zde prostor pro podnikatelské aktivity, které tu hodlám dál rozvíjet.

Před pár lety jsem se rozhodla, že už nechci, aby mi život protékal mezi prsty a odešla jsem s manželem a synem z rušné Prahy do Beskyd, na venkov. Teď si plním své sny na 100 let starém statku, ve venkovském domě, který si přetváříme podle vlastních představ a využívám jeho veškerého potenciálu.

Využívám možnosti renovace, upcyklace a redesignu a měním jeho prostory na vysněný domov a při tom chytře optimalizuji vynakládané finanční prostředky tím, že čerpám ze zkušeností, které jsem renovacemi před léty nabyla. Jsem architektem i designérem vlastního domu, tvůrcem vlastního bydlení.

"Tvořím s vášní svůj báječný domov."

Praha

"Kreativita a design je mou vášní."

VladislavRaszyk-NocniHlidka.jpg

Cílem bylo se vymanit ze systému velkoměsta

Ale ještě nedávno jsem si takovou možnost nedokázala vůbec představit. Bydlela jsem v Praze a snila společně s manželem o venkovském domě se stodolou a vzrostlým stromem na dvorku, s vlastním lesem a loukami.

 

Snili jsme o prostoru, kde bychom si realizovali všechny naše sny. Chtěli jsme se už vymanit ze systému velkoměsta, ze zatížení hypotékou a chtěli jsme získat větší svobodu v seberealizaci, aniž bychom se museli nějak omezovat.

 

Ještě pořád mám před očima náš život v Praze. Vidím se, jak jsem vytížená moji každodenní práci. Řízením marketingu ve vlastní firmě, která se zabývala výhradním prodejem a distribucí mražených potravin a zastoupením značky Nestlé Ice Cream. Věnovala jsem se strategiím, plánům a rozpočtům, analýzám tržního prostředí a budováním povědomí produktů.

Trávila jsem pracovní dny používáním levé mozkové hemisféry, počítáním, analyzováním a tu pravou, kreativní část jsem používala méně.  Pravá mozková hemisféra vnímá obraz reality jako celek, její pohled je holistický, pracuje s obrazy, barvami, se symboly. 

 

Dost často mi chyběla taková činnost, kterou bych si dobíjela vybitou energii z práce a vyvážila potřeby logické s kreativními.

Už od dětství miluji tvořit, mám to po otci výtvarníkovi, ten tvořil doma, denně, u sebe v ateliéru. Dívala jsem se, jak mu pod rukama vznikají krásné obrazy krajin, zátiší nebo portrétů rodiny a klientů.

 

A mně to inspirovalo! Už jako dítě jsem tvořila pro sebe, pro radost. Ale jinak, než táta. Bavilo mě přetvářet a vylepšovat interiér v domě rodičů tím, že jsem přemisťovala kusy nábytku sem a tam, abych to tam udělala hezčí.

Počátky renovací byly drsné...

​Počátky mých renovačních počinů sahají do dětství, ale ty první opravdické do první poloviny 90.let. Kdy se jednalo o opravy, renovace nebo menší vylepšení vlastního pronajatého bytu nebo bytu přítelovy maminky.

 

Tady jsem poprvé vnímala, jak je důležité promýšlet a plánovat kroky, které je potřeba udělat. Hlavně v momentě, když později chcete byt nebo dům zpeněžit. 

Vlastnili jsme starý krásný byt. Rozhodli jsme se, že ho zrenovujeme, chtěli jsme ho pronajímat. S chutí jsem se pustila do organizace rekonstrukce. 

Najala jsem na práci místní řemeslnickou firmu, které jsme zaplatili dopředu peníze. Ale práce nebyla dobře odvedená.  Byli to přátelé, tak jsme s nimi neuzavřeli žádnou dohodu. Možná vám to taky něco připomnělo... 

 

Stálo nás to čas a další peníze, abychom byt dotvořili podle našich představ...

"Zjistila jsem, že nejdůležitější je si vše dobře promyslet, potom si vytvořit konkrétní návrh a podle něho vše dobře naplánovat a postupně, krok za krokem realizovat."

renovace

Změna nastala s rozhodnutím proměnit interiér vlastního bytu a najít v něm prostor pro pokojíček

IMG_7107_O_edited.jpg

Zlom a posun v našem životě přišel v roce 2013 s rozhodnutím zcela změnit dispozici našeho pražského bytu z 2+1 na 3kk. Byt byl hezký, ale dispozičně nevyhovoval našim představám. Narodil se nám syn a chtěla jsem mu udělat dětský pokojíček.

 

Chtěla jsem zvětšit dispozici a vytvořit takový prostor, aby fungoval lépe než doposud. Nechtěla jsem utrácet za designéra ani architekta, a tak jsem začala pracovat na vlastním plánu  a  návrhu proměny interiéru. Vytvořila jsem do detailu propracovaný plán s cílem vytvořit funkčního, pro život tří členné rodiny, vhodnějšího uspořádání bytu.

 

Přesně jsme věděli co, kde, jak a kdy bude potřeba udělat. Mohli jsme postupovat krok za krokem a nedělat zbytečné chyby.

  

Na konci vznikla originální přeměna bytu z původní 2+1 dispozice na luxusní 3kk byt. 

 

A co víc? Celý náš vložený kapitál do rekonstrukce v podobě půjčky, času a práce  jsme mnohonásobně zúročili při prodeji bytu o pár let později. Vydělali jsme prodejem více, než bylo v tu dobu na trhu běžné.

Jak ?

"Okouzlili jsme nádherným interiérem bytu, jak makléře tak i kupce."

IMG_20200114_094424.jpg

Jdeme za svým snem, stěhujeme se na venkov do přírody

A tak díky této do detailu promyšlené rekonstrukci pražského bytu a díky zisku z jeho prodeje jsme si nakonec mohli pořídit námi vysněný pozemek s lesem a loukami a venkovským domem, který má na dvorku krásný vzrostlý ořech.

 

Veškeré zkušenosti a znalosti z oblasti plánování a organizace této rekonstrukce nyní zúročuji při renovaci právě tohoto našeho venkovského domu. Rekonstrukce ještě není u konce a už jsem díky systematickému postupu a vlastnímu know-how dokázala ušetřit více než 1 000 000 Kč.

Dokážu to, protože vím, jak to udělat. 

Když jsem dům tehdy poprvé viděla, vypadal zuboženě, ale nebála jsme se, protože jsem věděla, že plánování a organizace jakéhokoliv takto velikého projektu, což bezesporu rekonstrukce domu a jeho střechy je, nám ve finále přinese užitek v originální proměně prostoru a taky v podobě optimalizace vynaložených peněz.

Pokud se ti líbí to, co čteš, a chceš hned začít tvořit se mnou svůj krásnější domov, podívej se na jednoho z mých speciálních průvodců „jak na to“ »

A buď si jistá, že každá tvá vynaložená snaha se 100x vyplatí.

Jsi připravená podniknout SKUTEČNÉ akční kroky k budování svého domova, který máš ráda?

Začni tím, že se ponoříš do jedné z níže uvedených variant proměn bydlení upravených na míru: 

DSC07227.jpg

Bydli skvostně

Zkrášli interiér svěžím a dokonalým designem s lehkostí a radostí.

IMG_20200704_122109_edited.jpg

Tvoř dokonale

Předělej dům promyšleně, strategicky, v rámci rozpočtu a bez zbytečných výdajů navíc.

IMG_20190714_173106_edited.jpg

Žij velkolepě

Bydli v přírodě a získej nezávislost i prostor k seberealizaci a žij zdravě.

Zvu tě TVOŘIT

se sluncem a divokým kvítím ve vlasech

TVŮJ MILOVANÝ DOMOV. ​​​

NukNuk Ateliér ti ukáže cestu, jak si sama s lehkostí vytvoříš vše potřebné v bydlení. 

Vyber si z níže uvedené nabídky variantu, která ti nejvíce vyhovuje a udělej první krok k proměně interiéru:

zvěř a rostlinstvo

Něco málo o mně

Jsem průvodkyní po cestě za (s)novým bydlením, za stylovou renovací domova a úžasnou proměnou jeho interiéru. Využívám veškerého potenciálu prostoru, materiálů, zařízení a věcí, který se mi při tvoření bydlení stále nabízí.

Nemůžu se nabažit všech těch možností, které mi navrhování bydlení poskytuje. Hraji si jak s barvami, tak i s prostorem.

 

Jsem trapně posedlá malováním vzorů mandal. Uplatnila jsem je na polštářích nebo na fasádě našeho starého domu :-). 

Jsem kreativec - staromilec a jsem ráda, když mohu tvořit z potenciálu toho, co už doma mám nebo z něčeho, co pořídím přes bazar. Miluji starým věcem navracet po letech ztracenou jiskru doby. Používám techniky redesignu a tvořím interiér pomocí barev a vrstev struktur.

Využila jsem potenciálu starých věcí: dveře ze 70tých let jsem natřela na růžovou a ze staré nudné komody udělala docela chic kousek. Vyměnila jsem staré šroubované okna za kastlové, dřevěné od truhláře a ty ve štítech domu jsem natřela na modro. Jsou boží :-)

DSC07360.jpg
Koš a divoké květiny

ONLINE KURZ

CreoNuk Design je online kurz s osobní podporou, ve kterém se učíš krok za krokem tvořit návrh stylové proměny interiéru svého pokoje v počítači. Po ukončení kurzu bude tvůj první návrh proměny interiéru připravený k realizaci. 

ONLINE WORKSHOP

Interiérová dílna je online worksho, ve kterém se učíš krok za krokem originálně předělat, natřít a vylepšit, novým nátěrem, doma staré věci - dveře a nábytek a vyzdobit je lištami nebo květinovými vzory pomocí šablon.

KONZULTACE

Formou online konzultace O bydlení na chalupě bez obav společně prodiskutujeme tvůj záměr o bydlení na chalupě, abys získala více argumentů a bez obav vykročila na cestu za bydlením v přírodě.

E-BOOK

V e-booku, Jak si změnit život aneb Bydlete v přírodě, zdravě i soběstačně ti ukážu postupy a možnosti, díky kterým se posuneš ke zdravému bydlení v přírodě, k finanční svobodě, k větší soběstačnosti, a zároveň ti ukážu způsoby, jak efektivně s rozumnými výdaji můžeš investovat do proměny rekonstrukce domu a jeho pozemku.

ONLINE PRŮVODCE

V online průvodci Jak vybrousit ze svého bytu diamant, ti předám porci inspirace a nakopnutí k tomu, abys konečně začala tvořit stylový interiér sama, podle vlastních představ a bez zbytečných výdajů za designéra.

DSC07230.jpg
DSC07175.jpg

Věřím, že i ty zde najdeš inspiraci. :)

Měj se krásně a žij

v domě, který sis ze srdce proměnila.

Šárka Grycová.png
bottom of page