Jsem průvodkyní po cestě snů 

ke splněné proměně domova

Když se dnes podívám na to, kde žiji teď a co všechno jsem díky proměně mého domova získala, pořád se mi trochu třesou kolena. Splnil se mi sen o bydlení ve 100 let starém domě s lesem a pozemky.

Ale ještě před tím, než jsem si mohla splnit svůj sen o bydlení na rodovém statku, musela jsem předělat vlastní obyčejný byt, abych získala dostatek peněz na koupi snového domu. Začátkem roku 2013 jsem navrhla proměnu 2+1 bytu a vytvořila luxusní 3kk prostor a v roce 2017 ho prodala a vydělala o 1,5 mil. Kč víc než by bylo běžné.

Promyšlená proměna bydlení je mojí dlouholetou vášní. Sama, bez architekta i designéra navrhuji, jak bude vypadat můj dům a jeho interiér. Vymýšlím a navrhuji bydlení podle vlastních představ, a bez zbytečných výdajů navíc.

Pojďte si vytvořit úžasný domov, kde budete spokojeni a šťastni a rádi v něm budete pobývat s rodinou i s přáteli. Budu ráda vašim průvodcem. Připojte se  ZDARMA k naší uzavřené facebookové skupině:

O cestě z města, vášni a životu...

Jmenuji se Šárka a vlastním s manželem pozemky s lesem loukami a zemědělskou usedlostí.  Žiji život, který jsem snila. Užívám si společné chvíle s blízkými. Jsme spolu, venku v přírodě, kterou máme všude kolem nás.

 

V sezóně ve starém sadu ochutnávám tradiční odrůdy jablek. Čerpám z darů přírody, sbírám pampelišky, levanduli, mátu,  bezové květy a baví mně z nich dělat chutné domácí sirupy. Vytvářím si zde prostor pro podnikatelské aktivity, které tu hodlám dál rozvíjet.

Před pár lety jsem se rozhodla, že už nechci, aby mi život protékal mezi prsty a odešla jsem s manželem a synem z rušné Prahy do Beskyd, na venkov. Teď si plním své sny na 100 let starém statku, ve venkovském domě, který si přetváříme podle vlastních představ.

Využívám možnosti renovace, upcyklace a redesignu a měním jeho prostory na vysněný domov a při tom chytře optimalizuji vynakládané finanční prostředky tím, že čerpám ze zkušeností, které jsem renovacemi před léty nabyla. Jsem architektem i designérem vlastního domu, tvůrcem vlastního bydlení.

"Tvořím s vášní svůj báječný domov."

Praha

"Kreativita a design je mou vášní."

Cílem bylo se vymanit ze sytému velkoměsta

Ale ještě nedávno jsem si takovou možnost nedokázala vůbec představit. Bydlela jsem v Praze a snila společně s manželem o venkovském domě se stodolou a vzrostlým stromem na dvorku, s vlastním lesem a loukami.

 

Snili jsme o prostoru, kde bychom si realizovali všechny naše sny. Chtěli jsme se už vymanit ze systému, ze zatížení hypotéky a chtěli jsme získat větší svobodu v seberealizaci, aniž bychom se museli nějak omezovat.

 

Ještě pořád mám před očima náš život v Praze. Vidím se, jak jsem vytížená každodenní práci. Řídila jsem marketing ve vlastní firmě, která se zabývala prodejem a distribucí potravin a věnovala jsem se strategiím, plánům a rozpočtům, analýzám tržního prostředí a budováním povědomí produktů.

Trávila jsem pracovní dny používáním levé mozkové hemisféry, počítáním, analyzováním a tu pravou, kreativní část jsem používala méně.  Pravá mozková hemisféra vnímá obraz reality jako celek, její pohled je holistický, pracuje s obrazy, barvami, se symboly. 

 

Dost často mi chyběla taková činnost, kterou bych si dobíjela vybitou energii z práce a vyvážila potřeby logické s kreativními.

Už od dětství miluji tvořit, mám to po otci výtvarníkovi, ten tvořil doma, denně, u sebe v ateliéru. Dívala jsem se, jak mu pod rukama vznikají krásné obrazy krajin, zátiší nebo portrétů rodiny a klientů.

 

A mně to inspirovalo! Už jako dítě jsem tvořila pro sebe, pro radost. Ale jinak, než táta. Bavilo mě přetvářet a vylepšovat interiér v domě rodičů tím, že jsem přemisťovala kusy nábytku sem a tam, abych to tam udělala hezčí.

Počátky renovací byly drsné...

​Počátky mých renovačních počinů sahají do dětství, ale ty první opravdické do první poloviny 90.let. Kdy se jednalo o opravy, renovace nebo menší vylepšení vlastního pronajatého bytu nebo bytu přítelovy maminky.

 

Tady jsem poprvé vnímala, jak je důležité promýšlet a plánovat kroky, které je potřeba udělat. Hlavně v momentě, když později chcete byt nebo dům zpeněžit. 

Vlastnili jsme starý krásný byt. Rozhodli jsme se, že ho zrenovujeme, chtěli jsme ho pronajímat. S chutí jsem se pustila do organizace rekonstrukce. 

Najala jsem na práci místní řemeslnickou firmu, které jsme zaplatili dopředu peníze. Ale práce nebyla dobře odvedená.  Byli to přátelé, tak jsme s nimi neuzavřeli žádnou dohodu. Možná vám to taky něco připomnělo... 

 

Stálo nás to čas a další peníze, abychom byt dotvořili podle našich představ...

"Zjistila jsem, že nejdůležitější je vždy si vše dobře promyslet a především si vytvořit nejdříve návrh a posléze podle něho vše dobře naplánovat a následně zrealizovat."

Změna nastala s rozhodnutím proměnit interiér vlastního bytu a najít v něm prostor pro pokojíček

Zlom a posun v našem životě přišel v roce 2013 s rozhodnutím zcela změnit dispozici našeho pražského bytu z 2+1 na 3kk. Byt byl hezký, ale dispozičně nevyhovoval našim představám. Narodil se nám syn a chtěla jsem mu udělat dětský pokojíček.

 

Chtěla jsem zvětšit dispozici a vytvořit prostor tak, aby fungoval lépe než doposud. Nechtěla jsem utrácet za designéra ani architekta, a tak jsem začala pracovat na vlastním návrhu proměny interiéru. Vytvořila jsem do detailu propracovaný plán s cílem vytvořit funkční, pro život tří členné rodiny, vhodnější uspořádání bytu.

 

Přesně jsme věděli co, kde, jak a kdy bude potřeba udělat. Mohli jsme postupovat krok za krokem a nedělat zbytečné chyby.

  

Na konci vznikla originální přeměna bytu z původní 2+1 dispozice na luxusní 3kk byt. 

 

A co víc? Celý náš vložený kapitál do rekonstrukce v podobě půjčky, času a práce  jsme mnohonásobně zúročili při prodeji bytu o pár let později. Vydělali jsme prodejem více, než bylo v tu dobu na trhu běžné.

Jak ?

"Okouzlili jsme nádherným interiérem bytu, jak makléře tak i kupce."

IMG_20200114_094424.jpg

Jdeme za svým snem, stěhujeme se na venkov do přírody

A tak díky této do detailu promyšlené rekonstrukci pražského bytu a díky zisku z jeho prodeje jsme si nakonec mohli pořídit námi vysněný pozemek s lesem a loukami a venkovským domem, který má na dvorku krásný vzrostlý ořech.

 

Veškeré zkušenosti a znalosti z oblasti plánování a organizace této rekonstrukce nyní zúročuji při renovaci právě tohoto našeho venkovského domu. Rekonstrukce ještě není u konce a už jsem díky systematickému postupu a vlastnímu know-how dokázala ušetřit více než 1 000 000 Kč.

Dokážu to, protože vím, co a jak udělat. 

Když jsem dům tehdy poprvé viděla, vypadal zuboženě, ale nebála jsme se, protože jsem věděla, že plánování a organizace jakéhokoliv takto velikého projektu, což bezesporu rekonstrukce domu a jeho střechy je, nám ve finále přinese užitek v originální proměně prostoru a taky v podobě optimalizace vynaložených peněz.

Pokud se vám líbí to, co čtete, a chcete hned začít tvořit se mnou váš krásnější domov, podívejte se na jednoho z mých speciálních průvodců „jak na to“ »

A buďte si jisti, že každá vaše vynaložená snaha se 100x vyplatí.

Jste připraveni podniknout SKUTEČNÉ akční kroky k budování vašeho domova, který máte rádi?

Začněte tím, že se ponoříte do jedné z níže uvedených variant proměn bydlení upravených na míru: 

Bydlete stylově i funkčně 

Vytvořte  proměnu interiéru svěžím designem, sami, podle vlastních představ, s lehkostí,  bez designéra a v rámci rozpočtu.

Žijte v domě svých snů

Předělejte dům podle vlastních představ, jednoduše promyšleně, bez architekta i designéra, bez zbytečných výdajů navíc.

Bydlete v přírodě, zdravě

i soběstačně

Přetavte sen o bydlení v přírodě do skutečné reality a staňte se více zdravými, nezávislými a svobodnými.

Přišel čas sdílení zkušeností

Za svůj život jsem se naučila opravdu hodně přemýšlet o tom, co a jak udělat a kolik mně to bude stát, abych vytvořila funkční a útulný domov.

 

Zvu vás na cestu za tvůrčím přístupem k bydlení i životu. Na cestu, kde si sami, chytře a ekonomicky, zrealizujete vše potřebné v proměně vlastního bydlení. 

 

Bude mi potěšením vás na této cestě provázet. Nabízím vám vlastní know-how a zkušenosti, a to různými způsoby:

Na semináři Jak na rekonstrukci domu od A do Z radím lidem, jak mohou jednoduše předělat svoje domy svépomocí a ještě při tom ušetřit milión.

V e-booku, Jak si změnit život aneb Bydlete v přírodě, zdravě i soběstačně ukazuji lidem postupy a možnosti v bydlení na venkově, díky kterým se posunou směrem k finanční svobodě, k větší soběstačnosti, a jak efektivně s rozumnými výdaji investovat do proměny rekonstrukce domu a jeho pozemku.

Těm, co potřebují více argumentů k tomu, aby bez obav vykročili na cestu za bydlením v přírodě nabízím konzultace Proč a jak bydlet na venkově.

V e-booku Jak zkrášlit a zútulnit byt aneb Jak vybrousit z obyčejného bytu diamant, ukazuji lidem cestu, jak si sami promění obyčejný byt v diamant, bez architekta a designéra, podle vlastních představ a bez zbytečných výdajů navíc.

V návodu, Jak postavit plot zahrádky dávám lidem rady, jak si za rozumné peníze oplotit pozemek domu nebo zahrady. 

A skrze tento web a projekt NukNuk Ateliér, ve kterém najdete blog, videa a další obsah zdarma, sdílím další hodnotné informace, inspiraci a motivaci k tomu, abyste zjistili, jak si  můžete jednoduše a funkčně proměnit domov sami a vydat se za životem, ve kterém si budete plnit vaše sny o svobodě, soběstačnosti a seberealizaci. Věřte mi, zvládnou to všichni, je to opravdu snadné.

zvěř a rostlinstvo

Něco málo o mně

Jsem průvodkyní po cestách za (s)novým bydlením, za stylovými a funkčními proměnami domů a jejich interiérů.

Nemůžu se nabažit všech těch možností, které mi navrhování vlastního bydlení nabízí. Hraji si jak s barvami, tak i s prostorem.

 

Jsem trapně posedlá malováním vzorů mandal. Uplatnila jsem je na polštářích nebo na fasádě našeho starého domu :-). 

Miluji starým věcem navracet po letech ztracenou jiskru doby.

IMG_7100_O.jpg

Věřím, že i vy zde najdete inspiraci. :-)

Mějte se krásně a žijte

v domě, který jste si božsky proměnili.