top of page

Poradna IN IUSTITIA

Klid, důvěra a jistota v zelené, modro-šedé a bílé, jež vdechnou do prostoru poradny energii...

Děkujeme za práci, kterou jste na návrhu našich nových prostor odvedla. Moc si toho ceníme a s chutí se do proměny pustíme. 

"

"

V kancelářích byl navržen nábytek, který je v prostoru k dispozici (psací stoly, příruční stolky, skříně, dřevěný regál, křesla, židle). Poradnu tvoří nový nábytek z IKEA (2 bílé pohovky, 2 zelené pohovky, konferenční stolek, 3 odkládací stolky, koberec). Prostor byl ozdoben 9-ti černobílými fotografiemi ve vlastnictví In IUSTITIA.

 

Pro barevné řešení celého prostoru jsme vybrali spektrum barev vycházející z loga společnosti In IUSTITIA. Vzhledem k tomu, že velké plochy (podlaha, dveře, skříně) v celém prostoru jsou v teplém barevném odstínu skořicové barvy zvolili jsme pro další velkou plochu, což je hlavní zeď, která vede linii vstupu do poradny (po pravé straně ruky) barevný kontrast v jemném pastelovém odstínu modro-šedé barvy, který celý prostor harmonicky vyváží. Modrá je barvou, která zastupuje moudrost a jasnost. Druhou barvou použitou v celkovém prostoru je zelená barva, která je spojována s tvořivostí, regenerací a produktivitou a všechny navrhované prostory kompletně propojí.

 

Třetí barvou použitou v celkovém prostoru je barva bílá, která je neutrální a je spojována se sloučením a syntézou. Kancelářské prostory tvoří pracovní stoly v šedě-černé barvě, jejichž vrchní psací plochy jsou ozdobené strukturovanou tapetou v zeleném odstínu, která je vzhledem k snadnější údržbě umístěná pod skleněnou deskou. Do předsíně/kuchyně byl navržen posuvný panel z látky (z IKEA), který opticky rozdělí kuchyň a předsíň. A dále je zde navržen jídelní prostor pro 4 osoby, který je tvořen kulatým stolem s jednou nohou uprostřed (protože jde o malý prostor) a s židlemi, které jsou v prostoru k dispozici.

 

In IUSTITIA poskytuje právní pomoc konkrétním osobám vystaveným násilí z nenávisti. Zaměřuje se na zlepšení jejich přístupu ke spravedlnosti. Orientuje se přitom na oblast trestního, správního a občanského práva. Významnou pozornost věnuje náhradě škody vzniklé v důsledku násilí z nenávisti.

Podívejte se na návrh doplňků, textur a nábytku:

bottom of page