Život v Praze jsme vyměnili za traktor a motorovou pilu. Proč?

Na chalupě v přírodě, v klidu a hojnosti matky Země, hledáme nové možnosti, jak posunout náš život k větší seberealizaci. Zabýváme se tu činnostmi typickými pro venkov – pečujeme o půdu a pozemek, renovujeme 100 let starou chalupu a vracíme prostor staré usedlosti do funkčního stavu a navazujeme na její tradiční využití rodového statku.


Ale vždycky tomu tak nebylo. Když nám bylo něco málo přes dvacet toužili jsme po jiném životě. Odešli jsme žít do Prahy. Byli jsme nadšení velkoměstem.


Pracovali jsme pro nadnárodní korporace, později vlastnili firmu a zaměstnávali 150 zaměstnanců. Pořídili jsme si v Praze vlastní byt. Poznali jsme za tu dobu mnoho různých lidí, jak cizince tak známé osobnosti.


Stoupali jsme po žebříčku hodnot dnešní konzumní společnosti. Žili jsme klasickým městským životem, který přináší jistoty v podobě práce a peněz.


Nastoupila jsem do televizní společnosti (TV Nova) a pracovala jsem jako asistent výzkumného oddělení. Poznala jsem osobně Vladimíra Železného, pravidelně jsem mu nosila výsledky sledovanosti pořadů, které komentoval v pořadu Volejte řediteli.


Manžel Radek pracoval jako šéf logistiky ve firmě Marimex. Dnes jsou to významní prodejci bazénů a bazénového příslušenství.

Po získání zkušeností v televizi jsem nastoupila do mediální agentury Médea, tam jsem pracovala a byla v osobním kontaktu s Jaromírem Soukupem, který je vlastníkem Médey a dnes ho dobře znáte z televizní stanice TV Barandov.


Radek pak pracoval na projektu restrukturalizace logistiky ve firmě Vari a potom nastoupil jako manažer logistiky, kde řídil komplexní zásobování a skladové hospodářství firmy Scholler, která následně sfúzovala s Nestlé.

​​

O něco později jsme založili firmu, která vlastnila licence na zmrzliny nadnárodní korporace Nestlé Švýcarsko a v jistém okamžiku jsme měli 150 zaměstnanců. Radek zastával pozici generálního ředitele a já jsem řídila marketing a finance.


Život nám utíkal mezi prsty, pracovali jsme od rána do večera a neměli čas, který bychom potřebovali pro syna Matouše.


Přemýšleli jsme, je tohle život? Možná namítnete, že jsme se přece museli mít skvěle a vy by jste určitě nad takovými hloupostmi nepřemýšleli, ale opak je pravdou.


Když budujete firmu od základu, tak ji obětujete všechno. Jenomže nikdy dopředu nevíte, co budete muset řešit, jak velké úsilí budete muset v čase obětovat a jak dlouho firmu budete mít.

Jakmile jsme se trochu osvobodili, mohli jsme uvidět obraz získaný z prožitků našeho dosavadního života.


Poznali jsme svět vrcholových manažerů fungujících pro nadnárodní korporace, majitelů velkých firem, podnikatelů a známých osobností. 


Měli jsme možnost si prožít, jak je takový svět náročný, plný strastí, manipulace a přetvářky.


Jak hodně v něm ještě všichni usilují o uznání a úspěch. Jak málokdo se dokáže vzdát získaných privilegií, nemluvě o lpění na majetku či na penězích.


Po více než dvaceti letech života v pražské novostavbě ve Strašnicích jsme pochopili, že náš život nám už nepřináší radost, a že se musí změnit.


Táhlo nás to víc a víc do přírody, k péči o půdu a pozemek. K tradičním venkovským činnostem, které jsme znali od našich babiček. K prostoru, který nám umožní se seberealizovat.


Poskytne nám možnost pohybu a být alespoň částečně nezávislí na stravě ze supermarketu a žít o něco zdravěji. Dávalo nám smysl mít vlastní les. Vize být více soběstační v podobě úrodné půdy či dřeva, jako paliva, jasně rozhodla.


Prodali jsme v Praze byt a odstěhovali se na venkov. Nemohli jsme ani jinak. Tato volba nám přišla do cesty a my jsme s ní souhlasili a rozhodli se ji využít.


Rádi jsme opustili práce manažerů a vyměnili je za traktor a motorovou pilu. Jakým způsobem se nám to vlastně povedlo, co jsme pro to museli udělat abychom se vydali na cestu z města a mohli začít žít v přírodě si v detailech můžete přečíst v e-booku, který si můžete stáhnout zdarma pod názvem Cesta z města.


Čím dál častěji jsme pociťovali, že život ve městě nás obrovsky limituje. Že nám nenabízí možnost volby být více soběstační, zdravější a mít větší prostor k seberealizaci. Přestali jsme toužit po manažerských funkcích, pochopili jsme, že na konci této služby se nelze dočkat ničeho dobrého, než syndromu „vyhoření“.


Z bytu jsme častěji vyjížděli ven do přírody. Byl to už jen prostor plný dočasně hodnotných věcí. Každý měsíc přicházely účty, díky nimž jsme byli otroky systému, z kterého jsme toužili stále více uniknout.


Cítíte to také tak? Ocitáte se v momentu, že potřebujete tohle všechno změnit? Nebo stojíte ještě na začátku vašich úvah?

Mám pro vás dobrou zprávu, cesta z města je možným východiskem. Tak se vydejte se mnou po stopách snů a tužeb, až k nám, na rodový statek, a nechte se překvapit, čeho a jakým způsobem můžete s trochou snahy zde dosáhnout.


Každý den, krok za krokem, postupujeme k naplnění našich vizí, jejichž cílem je zdravý, nezávislý a udržitelný způsob života.


Zdravím vás ze statku

Šárka
2 klíče k vysněnému bydlení aneb Jak funkčně a stylově předělat interiér bytu či domu

Získejte dovednosti architektů a designérů a dodáte vašemu interiéru prostor i šarm přesně podle vašich představ a bez zbytečných výdajů navíc.

Zjistěte postup, jak předělat obyčejný interiér,

stáhněte si e-book zdarma.

Cesta z města aneb 4 užitečné rady, jak odejít

z městského bytu do rodinného domu

Objevte 4 užitečné rady, které vás povedou od bydlení v městském bytu do bydlení v domě se zahradou a podpoří vás ve vašem rozhodnutí.  

Inspirujte se mou cestou

a posuňte se o další krok k cíli, 

stáhněte si e-book zdarma.

NukNuk Ateliér

Tento blog je místo, kde si můžete kromě článků autorky projektu NukNuk Ateliér Šárky Grycové přečíst i její příběhy a najdete tady náměty k motivaci, porci inspirace i nakopnutí do toho, abyste konečně začali tvořit váš vysněný domov. Stáhněte si některý z účinných taháků, abyste se naučili, jak proměnit váš sen o krásném domově do reality a bydleli božsky. Více o tvoření bydlení se Šárkou tady >>

Šárka je autorkou projektu Nuknuk Ateliér a inspiruje lidi, jak si mohou snadno a chytře přetvořit vlastní bydlení. Učí je, jak využívat potenciál vlastní kreativity, aby se mohli vydávat za svými sny a renovovat a přetvářet jejich domovy snadno, chytře a ekonomicky. Více o Šárce najdete tady >>

RUBRIKY BLOGU:

SEZNAM ŠTÍTKŮ:

POJĎTE ŽÍT BOŽSKY A MĚJTE RADOST Z VAŠEHO DOMOVA

Buďme ve spojení na sociálních sítích!

Staňte se fanouškem stránky na Facebooku NukNukAtelier - klikněte na "TO SE MI LÍBÍ"

Sledujte příspěvky stránky na Instagramu nuk.nukateliér - klikněte na "SLEDOVAT"

Inspirujete se příspěvky, sledujte je, komentujte, buďte se mnou ve spojení. :-)

 Tvorbou na chalupě jsem si nejenže splnila můj sen, ale díky vášni pro udržitelný design tady vytvářím osobitý a originální domov.

Nebojte se a vytvořte si taky prostor domova, ve kterém si budete plnit vaše sny.

Bude mi ctí vás na cestě za nimi provázet.

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Šárka

Autorka projektu, renovátorka chalupy a máma skvělého syna :-)

Sledujte můj Instagram: