top of page

5 prověřených VIDEO tipů na vytvoření vánoční atmosféry vlastního domova


Taky každým rokem o Vánocích přemýšlíte, jak vyzdobit dům nebo byt a potom, jak prostřít stůl, aby byl jiný než minule a přitom krásný jako nikdy? Musím se přiznat, že tahle činnost mně celkem dost baví. Vždy najdu způsob, jak dům nebo stůl upravit tak, že není stejný jako minule.

Níže najdete 3 tipy na to, jak prostřít vánoční stůl a 2 tipy jak vánočně vyzdobit pokoje - ložnici a dívčí pokojíček. Každým rokem tvořím doma vánoční výzdobu. U nás je to už taková rodinná tradice, bez které by Vánoce nebyly těmi správnými Vánoci. Věřím, že díky těmto tipům vás alespoň trochu inspiruji, jak si můžete vyzdobit právě váš vánoční stůl nebo některý z vašich pokojů. K tomu nepotřebujete nic kupovat. Určitě máte doma ještě nějaké ozdoby, které každý rok nepoužíváte, protože si je, stejně jako já, necháváte na další rok a podle nálady je střídáte. Já mám několik druhů a barev vánočních ozdob. Vždy použiji jiné druhy, které mají jiné barvy

a zdobím, jak vánoční stromeček, tak celý dům.


5 mnou ověřených tipů na vánoční atmosféru našeho domova:

Jedná se celkem o 5 inspirativních videií, kde najdete několik dobrých rad, jak snadno využít vánoční ozdoby a použít je na výzdobu buď svátečního stolu, ložnice nebo dětského pokojíčku. Tato videa už svými nápady inspirovala více než 4 000 lidí, jedná se o :

 1. DEKO ADVENTNÍ VARIACE prostření svátečního stolu ALA FOXTROT

 2. DEKO ADVENTNÍ VARIACE prostření svátečního stolu ALA SCOTLAND

 3. DEKO ADVENTNÍ VARIACE prostření svátečního stolu V TYRKYSOVÉ

 4. VÁNOČNÍ PROMĚNA DÍVČÍHO POKOJÍČKU

 5. NÁPADY NA VÁNOČNÍ VÝZDOBU LOŽNICE


Jak prostřít vánoční stůl : Tip č.1

DEKO ADVENTNÍ VARIACE ALA FOXTROT


Sváteční stůl jsem prostřela v BÍLÉ, RŮŽOVÉ A STŘÍBRNÉ BARVĚ a místo tradičního ubrusu

jsem použila obyčejnou záclonu bez vzoru. Záclona je lehká a snadno tvarovatelná, díky tomu

na její cípy, které visí ze stolu dolů, snadno připevním, pomocí gumičky, ozdoby, které se tradičně věší na stromeček. Do vázy naskládám růžové a stříbrné koule a na ně položím svíčku. Na lustr, nad stolem, zavěsím perlový růžový závěs. Stříbrné talíře dodají stolu lesk a kombinací bílé a černé vzorové variace, která se opakuje na talířích, přidám moderní styl. Pár drobností oživí stůl, jako například čajové svíčky nebo perlový stříbrně růžový řetěz, který dodá zase trochu něžnosti.


Doporučení: Vánoční atmosféru u stolu získáte zaručeně tím, že na stůl umístíte více typů svíček v různé velikosti anebo podobě. Všechny svíčky by měly mít jednu barvu, například bílou. Zapálené svíčky vždy dodají stolu sváteční atmosféru.

Jak prostřít vánoční stůl : Tip č.2

DEKO ADVENTNÍ VARIACE ALA SCOTLAND


Sváteční stůl jsem prostřela v BÍLÉ, ČERVENÉ A ZELENÉ BARVĚ a místo tradičního ubrusu

jsem znovu použila obyčejnou záclonu bez vzoru. Díky tomu na cípy, které visí ze stolu dolů, snadno přivážu, pomocí gumičky, tradiční červeno-zelenou mašli. Do středu stolu položím přírodní věneček, zdobený mašlí a barevnou koulí. Barevné podtácy z papíru dodají stolu eleganci v podobě červeného vzoru. Přidám stylové sklenice na nožce, stříbrné příbory, ubrousky se stejným červeným dekorem. A mám hotovo, můžeme stolovat.


Doporučení: Dodržujte u výběru doplňků, ubrousků, svíček nebo talířů a dalších drobností vždy zásadu maximálně tří barev. Takto nebude stůl působit chaoticky nebo pouťově. Všimněte si, že každý můj návrh svátečního stolu má pouze 3 barevné ladění.

Jak prostřít vánoční stůl : Tip č. 3

DEKO ADVENTNÍ VARIACE V TYRKYSOVÉ


Sváteční stůl jsem prostřela v BÍLÉ, STŘÍBRNÉ A TYRKYSOVÉ BARVĚ a opět místo tradičního ubrusu jsem použila obyčejnou záclonu bez vzoru. Díky tomu na všechny čtyři cípy, které visí

ze stolu dolů, snadno připevním, pomocí předem vytvořeného uzlu, stříbrnou ozdobu ve tvaru srdce. Použijte libovolnou vázu nebo mísu, do které ukládejte stříbrné koule. Do vázy vložte květiny, já jsem tam dala umělé bílé růže, které vypadají dobře. Ale stejně dobře tam budou vypadat například živé větvičky nebo jmelí, které můžete nastříkat bílou nebo stříbrnou barvou. Bílá keramika doplněná modrými miskami a tyrkysovými talíři ve tvaru listů působí slavnostně. Přidám stříbrné doplňky, jako například dekorativní řetěz na stromeček, bílou holubičku, a sošku andílka, která mně vždycky potěší. Samozřejmě nezapomenu na vánoční svíčku. A mám hotovo, můžeme stolovat.


Doporučení: Můžete z každého videa použít jiný nápad a nakonec si vytvořit svůj osobitý vánočně laděný stůl.

Jak vyzdobit vánoční pokoj : Tip č.4

VÁNOČNÍ PROMĚNA DÍVČÍHO POKOJÍČKU


Tentokrát mně požádala o pomoc, vyzdobit dívčí pokojíček, moje kamarádka Andrea. Dala mi 2000,- Kč, abych nakoupila různé vánoční ozdoby a doplnila je k těm, které už Andrea doma má. Pořídila jsem:

 • vánoční zelený věnec,

 • zelenou závěsnou girlandu,

 • dvě klícky s ptáčkem,

 • polštář se sovičkami v růžové barvě,

 • dřevěný kolotoč

 • a adventní kalendář v podobě Mikuláše.

Světelný řetěz jsem umístila na rám zrcadla, zelené girlandy pověsila na okraje lehkých záclon

a na kliku okna jsem pověsila zelený věneček osvětlený červenými srdíčky a zdobený ozdobami, které se běžně dávají na vánoční stromeček. Andrea nechtěla jenom tradiční dívčí ozdoby, takže jsme vybrali pár takových, co se líbí i klukům. Klícky s ptáčkem jsem položila

na okenní parapet. A mám hotovo. Tak veselé vánoce děvčata!


Doporučení: Zelené girlandy jsou skvěle vánoční ozdoby. Můžete je připevnit nad okno

ke garnýži a pověsit různé vánočními ozdoby, například upečené perníčky. Tyhle girlandy

jsme koupili v Ikea.

Jak vyzdobit vánoční pokoj : Tip č. 5

NÁPADY NA VÁNOČNÍ VÝZDOBU LOŽNICE


V ložnici jsem použila TYRKYSOVOU, ČERVENOU A LILA. Vybírala jsem příjemně hebké textílie,

do čela postele jsem z nich přidala několik malých polštářů. Tímto způsobem zajistíte,

že se budete v posteli cítit příjemně a získáte skvělou příležitost, jak si přidat polštář pod hlavu při čtení knížky nebo při "brouzdání" v mobilu. Na rám postele jsem přivázala dvě malé tyrkysové vánoční hvězdičky, je to jen tak pro detail. Já jsem tak vyzdobila vánočními ozdobami tyrkysovou mísu. Do okna jsem zavěsila tradiční červenou hvězdu, kterou mám z Ikea. Na noční stolky a komodu jsem umístila a díky těmto drobnostem jsem zpříjemnila drobnostmi atmosféru ložnice:

 • 3 skleněné svícny, které jsem měla v obývacím pokoji ve skříňce

 • dřevěné červené srdce z lásky od syna

 • feng shui penízky na červené sametové stužce od manžela

 • rtěnky, parfém, šperkovnici a modrý prsten

 • knihy, ezoterické kameny, sošku a tyrkysové těžítko

Měkoučká vánoční atmosféra naší ložnice je hotová. Neváhejte a udělejte si ji taky. Není

to vůbec těžké!


Doporučení: Nepřehánějte to s ozdobami na rámu postele. Účelem není dát na čelo postele příliš mnoho ozdob, pak se o něj nebudete moci pohodlně opřít. Nebojte se použít drobnosti, které máte doma. Jenom je vytáhněte z míst, kde nejsou vidět a dejte je tam, kde vám udělají parádu. Prostě vystavte vše, co je hezké a máte někde schované v poličkách nebo šuplících. Ukažte zajímavé šperky, vánoční ozdoby a světla.

Video tipy na nákup vánočních balíčků, které jsou uvedené v prvních dvou videích už nejsou

v prodeji. Tyhle a další moje videa patří mezi mé první videa, které jsem pro vás ráda vytvořila zdarma, jsou pro inspiraci.


Na mém blogu Nuknuk Ateliér najdete mnoho dalších tipů a návodů, jak a co dělat, jak vytvořit nebo změnit interiér. A především, jak snadno, chytře a svépomocí proměnit váš domov.


Tak krásné a spokojené Vánoce!

Šárka


gif

168 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Komentáře


FB inzeráty 2.png
Facebook-NukNuk.jpg

NukNuk Ateliér

Tento blog je místo, kde si můžete kromě článků autorky projektu NukNuk Ateliér Šárky Grycové přečíst i její příběhy a najdete tady náměty k motivaci, porci inspirace i nakopnutí do toho, abyste konečně začali tvořit váš vysněný domov. Stáhněte si některý z účinných taháků, abyste se naučili, jak proměnit váš sen o krásném domově do reality a bydleli božsky. Více o tvoření bydlení se Šárkou tady >>

Šárka je autorkou projektu Nuknuk Ateliér a inspiruje lidi, jak si mohou snadno a chytře přetvořit vlastní bydlení. Učí je, jak využívat potenciál vlastní kreativity, aby se mohli vydávat za svými sny a renovovat a přetvářet jejich domovy snadno, chytře a ekonomicky. Více o Šárce najdete tady >>

POJĎTE BYDLET BOŽSKY A MĚJTE RADOST Z VAŠEHO DOMOVA

Buďme ve spojení na sociálních sítích!

Staňte se fanouškem stránky na Facebooku NukNukAtelier - klikněte na "TO SE MI LÍBÍ"

Sledujte příspěvky stránky na Instagramu nuk.nukateliér - klikněte na "SLEDOVAT"

Inspirujete se příspěvky, sledujte je, komentujte, buďte se mnou ve spojení. :-)

 Tvorbou na chalupě jsem si nejenže splnila můj sen, ale díky vášni pro udržitelný design tady vytvářím osobitý a originální domov.

Nebojte se a vytvořte si taky prostor domova, ve kterém si budete plnit vaše sny.

Bude mi ctí vás na cestě za nimi provázet.

 • Facebook
 • Instagram
 • YouTube
DSC01286.jpg

Šárka

Autorka projektu, renovátorka chalupy a máma skvělého syna :-)

Sledujte můj Instagram:

bottom of page