Nejsem blázen, ale nespoléhám na peníze!V poslední době neustále podstupuji zkoušku toho, jestli opravdu jsem schopná žít podle vlastního přesvědčení. Zda-li uspěji na cestě, kterou jsem si zrovna vybrala.


Je to neuvěřitelný boj mezi dvěma skutečnostmi nebo realitami, kdy jedná říká "Konečně jsi tady správně, vydrž, neboj se...." a ta druhá "Jsi blázen? Co to tady předvádíš?..."


Nejde však o přesvědčování někoho druhého, ani nedostávám za vyučenou, nýbrž svádím boj sama se sebou. A při tom si stále častěji uvědomuji, jaké hodnoty má můj vlastní život!


Co mně dnes utvrdilo opět jít vlastní cestou a měnit tak můj život, je desatero, které mi připomněl můj oblíbený lékař:

1. Nevěřte slepě lékařům. Naslouchejte signálům těla. Nemocí vám hlásí, že tímto způsobem už dál žít nemůžete. 2. Převezměte zodpovědnost za vlastní zdraví. Nespoléhejte na zázraky medicíny. Restart už se nemusí podařit. 3. Žádná instituce vám klidné stáří nezajistí. Pečujte o své rodiče. Vychovávejte děti k tomu, aby pečovaly o vás. 4. Nespoléhejte na peníze. Udržujte dobré vztahy rodiny a přátel. Mějte ráda nejen sebe. 5. Zkuste žít alespoň jeden den bez elektrospotřebičů. Pokud kolaps nastane, budete připravená. 6. Neposlouchejte projevy politiků. Šíří zdraví nebezpečné negativní emoce. Když se objeví na televizní obrazovce, přepněte na přírodovědecký program. 7. Chraňte životní prostředí jako sama sebe. 8. Práce, která přináší uspokojení vám a prospěch co největšímu počtu lidí, je nejzdravější. 9. Zdravá strava sama o sobě nestačí. Neméně důležité je kdy, jak a s kým si jídlo vychutnáte. Občasný půst vám jen prospěje. 10. Sportujte pro radost. Nehoňte se. Stejně se nedohoníte.

A tak pokud i vy máte nějaké pochybnosti,tak nezoufejte, nenechte se zmást vnějšími projevy. Jde o to, vydržet, naučit se trpělivosti a v pokoře k životu objevit důstojnost i sami v sobě.

Vaše Šárka

#změňživot #inspirace #peníze #zdraví #žijemejinak #odpuštění #obchodnířetězce #Všejedobré #překonáníomezení #Spokojenýživot

0 zobrazení

Šárka Grycová

Žije na 100 let starém statku a plní si své sny, přetváří a proměňuje svůj vlastní domov. Je vdaná, je matkou jednoho syna, ženou skvělého muže. Před pár lety se s manželem přestěhovala z Prahy na venkov. Je expertkou na plánování a realizaci úspěšné rekonstrukce bytu a domu včetně změny dispozice interiéru a jeho zařízení. Je propagátorkou udržitelného životního stylu a ukazuje cestu k šetrnému přístupu v zacházení se starými domy. V tomto duchu renovuje vlastní venkovský dům, kde zároveň klade důraz na procesy zhodnocování materiálů cestou upcyklace a redesignu. 

Šárka je autorkou projektu Nuknuk ateliér a organizátorkou a lektorkou semináře Jak na rekonstrukci domu a jeho střechy. Inspiruje lidi, jak si mohou snadno a chytře přetvořit vlastní život a odejít na venkov. Učí je, jak využívat potenciál vlastní kreativity, aby se mohli vydávat za svými sny a renovovat a přetvářet jejich domovy snadno, chytře a ekonomicky. Více o Šárce najdete tady >>

Hodláte se přestěhovat z města na venkov?

Přečtěte si můj skutečný příběh o cestě z města, z Prahy na venkov za 5 měsíců a 21 dní.

Do knihy jsem dala všechny moje zkušenosti a vše, co mi připadalo o cestě z města na venkov důležité, abych vám poskytla ucelený přehled o tom, co vás na takové cestě může potkat.

Najdete zde tipy a rady, jak zvládat jednotlivé situace bez stresu a jakým způsobem k nim můžete přistupovat, aby vše šlo hladce.

Dala jsem dohromady všechny užitečné myšlenky a prožité zkušenosti, které mě vedly na mojí cestě z města.

 

Stáhněte si eBook zdarma.