Přijmi to co je, tak jak to je a uleví se ti!


Konečně jsem došla tam, kde jsem pochopila "hru", které říkáme život. Pochopila jsem, že se nemůžu se životem prát, ale přijímat ho takový jaký je a že vše pomine až ve chvíli, kdy mi to přestane vadit.


Nejde to najednou, je potřeba se tomu otevřít , prožít to a taky pochopit, že vše co se nám děje je vlastně dobré. V minulých letech jsem převážně řešila otázku práce, jestli mít "dobrou" práci. Viděla jsem v tom hlavní smysl života.


Myslela jsem si, že pokud nemám práci, kterou dělám ráda, tak nemohu plnohodnotně existovat a být spokojená. Jenomže život se zdá být mnohem složitější na to, abychom všichni dělali to, co máme rádi.


Naopak pochopila jsem, že život není o spokojené práci, ale je o každodenním spokojeném postoji. O tom být spokojeni sami se sebou, přijímat názory a postoje ostatních lidí a stejně tak ve spokojenosti a s klidem nitra přijímat situace, které naplňují všechny okamžiky našich dnů, ať jsou jakkoliv negativní. Do nich samozřejmě patří i naše práce.


Díky tomu jsem dokázala odhalit mnoho omezení, které mi bránily prožívat vlastní spokojenost. Jde o negativní emoce, kdy odpor plodí další odpor, a proto je dobré nedělat druhým to, co my nechceme, aby druzí dělali nám.


Mojí životní průvodkyní je Ivanka Adamcová


A tak jsem nakonec přišla k poznání, že k tomu, abych byla spokojená v každém okamžiku života je potřeba vždy PŘIJMOUT TO CO JE, TAK JAK TO JE, A PAK SE MI ULEVÍ. Z počátku to pochopit není vůbec snadné. Je dobré se nechat vést.


Mou učitelkou, životní průvodkyni a duchovním mistrem v poznání je Iva Adamcová. Ivanka, jak ji všichni říkáme, byla klíčem k odpovědi na mou otázku jestli lze žít spokojený život? Teď si asi říkáte, že život není přece tak jednoduchý a fádní, abychom v něm snadno přijali vše, co se nám děje!


Ale věřte mi, že ano a že to není tak těžké. Je nutné však pochopit základní principy a učit se žít v přítomném okamžiku. Jde o každodenní praxi, naučit se žít v pokoře. O tom a dalších věcech hovoří Ivanka nejen na základních přednáškách ve Starých Křečanech, které můžete vidět na Youtubu.


Už řadu let takto oslovuje spoustu lidí, kterým pomáhá pochopit, jak zlepšit svůj osud a zdravotní stav a zkvalitnit tím život nás všech, neboť, jak ona sama říká, vše se vším souvisí.


V roce 2012 byla v Mnichově u Loun pod kopcem Oblík započata stavba Centra duchovní pomoci, které je nyní už u konce. V tomto centru, nazvaném Statek - Slunečnice, bude převážně pomáhat duchovně lidem a bude je i navracet zpět k přírodě.


A tak sdílím zde, pro všechny potřebné, strádající nebo nemocné, kteří hledají pomoc, odkaz na její webové stránky,kde si můžete přečíst nebo poslechnout informace, které by vám otevřely "oči".

Šárka

Centrum duchovní pomoci http://www.ivanka-centrumduchovnipomoci.cz/

#IvaAdamcová #Spokojenýživot #Všejedobré #DuchovnícentrumSlunečnice #CentrumIvanka #inspirace #pracovnípříležitosti #překonáníomezení #změňživot

Šárka Grycová

Žije na 100 let starém statku a plní si své sny, přetváří a proměňuje svůj vlastní domov. Je vdaná, je matkou jednoho syna, ženou skvělého muže. Před pár lety se s manželem přestěhovala z Prahy na venkov. Je expertkou na plánování a realizaci úspěšné rekonstrukce bytu a domu včetně změny dispozice interiéru a jeho zařízení. Je propagátorkou udržitelného životního stylu a ukazuje cestu k šetrnému přístupu v zacházení se starými domy. V tomto duchu renovuje vlastní venkovský dům, kde zároveň klade důraz na procesy zhodnocování materiálů cestou upcyklace a redesignu. 

Šárka je autorkou projektu Nuknuk ateliér a organizátorkou a lektorkou semináře Jak na rekonstrukci domu a jeho střechy. Inspiruje lidi, jak si mohou snadno a chytře přetvořit vlastní život a odejít na venkov. Učí je, jak využívat potenciál vlastní kreativity, aby se mohli vydávat za svými sny a renovovat a přetvářet jejich domovy snadno, chytře a ekonomicky. Více o Šárce najdete tady >>

Hodláte se přestěhovat z města na venkov?

Přečtěte si můj skutečný příběh o cestě z města, z Prahy na venkov za 5 měsíců a 21 dní.

Do knihy jsem dala všechny moje zkušenosti a vše, co mi připadalo o cestě z města na venkov důležité, abych vám poskytla ucelený přehled o tom, co vás na takové cestě může potkat.

Najdete zde tipy a rady, jak zvládat jednotlivé situace bez stresu a jakým způsobem k nim můžete přistupovat, aby vše šlo hladce.

Dala jsem dohromady všechny užitečné myšlenky a prožité zkušenosti, které mě vedly na mojí cestě z města.

 

Stáhněte si eBook zdarma.