Jak se bydlí ve vile

z konce 19. století

Dům, který byl původně v dezolátním stavu, manželé Raszykovi opravovali a zvelebovali po celý život. Najdete tu nejen zakoutí prodchnutá mystikou ale i předměty a umělecká díla, které vás okouzlí.

 

Majitelé miluji umění, předměty ručně vyrobené, v nichž je ukotvena nejen láska ke tvorbě, ale i pozitivní nebo léčivá energie, jež z předmětů vyzařuje do okolí nebo směrem k jejich majitelům. Pojďte se společně s námi inspirovat, jakým způsobem můžete dekorovat zahradu, nebo jakými předměty se můžete obklopit doma a při tom do nich nemusíte investovat žádné peníze. Stačí se jen, tak jak to dělají majitelé domu, pořádně dívat kolem sebe.

 

Malíř Vladislav Raszyk se věnuje malbě obrazů a jeho koníčkem je sběr zajímavých uměleckých či prostých předmětů, které oplývají jakousi mystickou atmosférou. Jeho žena Baška (což je slengově Baruška), původem z Polska, ho celý život v umění podporuje a je i přísným kritikem umělcovy obrazové tvorby. Společně organizují výstavy, nebo setkání s jinými umělci v jejich kavárně ART Club Galerie.

 

Dům, který manželé obývají, byl původně postaven pro rodinu hajného hraběte Larische. Najdete v něm původní prvky jako jsou vysoké dvoukřídlé kasetové dveře, parkety z kvalitního dubového dřeva nebo nádherné kamna, které vás okouzlí.  Vila je opravdu rozlehlá. Pod střechou na půdě se nachází dva samostané prostory. V jednom se nachází ateliér umělce a v druhém malý byt, který slouží již dospělým dětem a jejich rodinám v době, kdy přijedou na návštěvu.  Naopak v suterénu můžete najít umělecký lazenou kavárnu nazvanou ART Club Galerie, kterou organizuje a vede paní domu. Centrálním prostorem vily je nádherný a prostorný byt, z jehož místností a také ze zahrady níže přinášíme naši fotoreportáž pro inspiraci.