top of page

     Tipy Feng Shui: 

Jak posílit energii yang 

v ložnici

 

Jedním ze způsobu, jak změnit atmosféru v ložnici, je hra s barvami a květinami. Barvy

a květiny pomůžou rozptýlit nepříjemnou atmosféru v místnosti, třeba poté, když někdo

v místě projevil silné emoce, například při hádce. Něco z této negativní energie v prostoru

pak přetrvává a je zapotřebí ji vyčistit, což se může pokusit udělat každý.

 

Květiny do místnosti vnesou svěží barvy. Vhodný je jakýkoliv druh květin, proto si vyberte podle svého vkusu, včetně růží, růžových lilií, karafiátů nebo tulipánů. Každá květina vytvoří mírně odlišnou energii qi a třeba zjistíte, že určitá květina vám vyhovuje více.

 

Jasné, silné, výrazné barvy jsou obvykle yang, zatímco bledé, jemné pastelové barvy jsou yin. Místnost s množstvím barev energie yang bude mít více vzrušující, dramatičtější a vibrující atmosféru. Barvy yin naopak atmosféru zklidní, uvolní a zjemní.

 

Ložnice na našem obrázku je orientována na světové strany severovýchod a východ. Při této orientaci volíme barvy květin jako je purpurová, bílá, žlutá a také krémová, modrá, zelené listy. Květiny umístíme do keramických nádob na severovýchodě a skleněných na východě.

K posíleni energie ke zlepšení vztahu jsme před zrcadlo, které je v západní části místnosti, umístili květiny tak, abychom viděli jejich odraz v zrcadle. 

Podstatné je, aby ložní prádlo, oblečení nebo potahy byly z přírodních materiálů...

Syntetické látky mohou vést k únavě a ztrátě soustředění. Bavlna, plátno a hedvábí jsou pro pokožku vhodnější, zatímco vlna a kůže by se jí neměly přímo dotýkat...

Romantická atmosféra v ložnici na snímcích pomáhá zlepšit mezilidské vztahy.

Závěsy v růžovém nádechu použité v pokoji jsou lněné. Len dodává látce přirozenou nepravidelnou texturu a také na dotek pocit pevnosti...

Energie vytvořená v místnosti posiluje důvěru i asertivitu a motivuje posilovat partnerský vztah.

A celková kombinace barev (purpurová, bílá, růžová, krémová, zelená, modrá), které jsme použili, harmonizuje energii místnosti.

Kombinací světlých a tmavých tónů barev dosáhneme harmonizaci yin a yang energií.

Nechte se inspirovat.

zpět na stránku...

bottom of page