top of page

Pokoj s cibulkami

 

Pan Ctirad má sice rád svůj klid a pohodlí, ale velmi miluje svoji ženu Elišku, a proto by ji chtěl udělat radost a představit ji krásný návrh nového obývacího pokoje. Bohužel však vůbec nemá žádnou představu nebo vizi, jak by měl nový pokoj vlastně vypadat. Ctirad nám prozradil, že jeho Eliška má ráda žlutou barvu, která ji připomíná nádherné sluneční letní dny, nebrání se zajímavým vzorům nebo dekorativním předmětům.

 

Z materiálů má nejraději ty přírodní. Pokud může tak jde Eliška ven na svoji zahrádku, kde je od rána do večera. Večer přijde domů a ráda si odpočine v pohodlném křesle a přečte knížku o zahradničení nebo se uvelebí na gauči a dívá se na televizi. Teď se zrovna těší jak se ji zase brzy zazelená záhonek a obdaří ji bohatstvím v podobě čerstvé cibule, mrkve nebo jahod.

 

S ohledem na oblíbenou žlutou barvu a radost přinášející činnost Elišky na zahrádce jsme zvolili hlavním a tedy dominantním motivem pokoje žlutou tapetu s výrazným vzorem cibulek.

 

Dva dřevěné policové díly, uvnitř v barvě nádherné cihlově červené, poslouží Elišce k uložení zajímavých předmětů nebo obrázků, které neustále dostává od svých vnoučat Toničky a Matěje nebo k uložení oblíbených knih se zahradní tématikou. 

V případě, že by se ji sbírka knih a dárků natolik rozrostla, tak lze libovolnou kombinací těchto dílů vytvořit celou stěnu. Nejen Eliška ale i Ctirad se může uvelebit v pohodlném čalouněném křesle a přečíst si klidně noviny zatímco ona sleduje svůj oblíbený pořad v televizi. Pohodlí jim oběma přinese také klasická sedačka v přírodní béžové barvě. Konferenční stůl s povrchovou úpravou z ořechové dýhy s nohy z masivního ořechu dodává místnosti hřejivost a přírodní dojem.

 

Eleganci, šmrnc a dekorativnost přinesou do pokoje nejen černé vázy, ale hlavně nádherně veliké stříbrné hodiny a romantický lustr s perletí. Žlutou kompozici pokoje dotvoří koberec s vlněným povrchem, který je odolný proti špíně a je ideální do obývacího pokoje.

zpět na stránku...

bottom of page