top of page

Z cyklu o barvách: 

č.3: V duchu růžového snění

 

Jemné odstíny červené vytvářejí srdečnou atmosféru bydlení. Přesvědčit se o tom můžete na instalaci společnosti Vitra na loňském veletrhu bydlení v Míláně.  Růžová obsahuje jemnější kvality červené a je označována jako barva srdce. Růžová dělá člověka vnímavého přijmout ušlechtilé chvění harmonické lásky a nezištné příchylnosti a podněcuje k tomu, aby byly tyto pocity štěstí plně prožity a vyjádřeny. Je to barva jemného způsobu života, zdrženlivé elegance, slavnostních nálad a sentimentálních citů a hnutí mysli. Vyjadřuje přemožené násilí, pudovosti a vystupňovaného egoismu.

 

Ve spirituálním významu růžová znamená soucítění,  vznešenost lásky, vyživování, vnášení světla do života. Může vést k pravé duchovní sexualitě. O růžové se můžete více dozvědět z litertuy věnované tomuto tématu, jako například: Hulke, W. M., Kniha o léčivé moci barev, Pragma, Praha. 

K tmavým odstínům růžové se hodí šedá a černá. Na obrázku jde o kombinaci vhodnou pro pracovny s kreativním duchem.

Sofa ve starorůžové s měkkými polštáři navozuje hřejivou atmosféru tryskající z duchovního srdce. Křesílka v jemných odstínech energii umocňují.

Měděné lampy světlo rozvibrují a celkově prostor rozzáří.

Doplňky v podobě koberců se zvířecím motivem atmosféru uzemňují.

Modrá ochlazuje vibrace tepla.

Písková barva v křesílku koketuje v popředí tmavé cihlové stěny.

Jemné detaily stínu na zdi dělají dojem skicy v prostoru.

Nechte se inspirovat.

zpět na stránku...

bottom of page