top of page

Z cyklu o barvách: 

č.2: Najdi pravdu v zelené

 

Odstíny zelené uklidňují. Společnost Vitra v několika odstínech představila svou další expozici na loňském veletrhu bydlení v Míláně.  Zelená, barva přírody, bujné vegetace a probouzejícího se jara, symbolizuje hojnost, růst, nový začátek a rozvoj. Pohled do zelena uklidňuje nervy, oživuje oči, posiluje smysly a dává pocit klidu a zotavení. Zelená znamená hledání pravdy a sjednocení. Středový bod mezi nebem (modrá) a zemí (červená). Představuje bod změny. Přemíra hojnosti (barva peněz). Jaro. Plodnost. Schopnost postupovat vpřed (zelené světlo). Dévové a rostlinná (organická) říše.

 

Problém prostoru ve smyslu potřeby ovládat druhé (žlutá). Pochybnosti o sobě samém. Člověk musí ve svém vědomí rozvinout vnímání jednoty a celku, než může přejít k čistě modrému paprsku. Sebepřijetí/sebeláska. Chybí harmonie těla, mysli a ducha. Více informací o zelené se můžete dočíst v literatuře jako například: Hulke, W. M.: Kniha o léčivé moci barev, Pragma, Praha.

Usedněte společně s blízkými ke stolu v přírodním domě...

Polní květiny a zelenina jsou takřka základními vjemy, které nám barevné spektrum zelené navozuje.

Je-li vašim pracovním námětem příroda, nechte se inspirovat temnou láhvově zelenou, třeba na stěnách pracovny...

Olivová znamená prostor a moudrost v kombinaci s dalšími odstíny vytváří silnou kompozici.

Přírodní odstíny jsou k zelené jako stvořené, obzvlášť pro jedince se silným sklonem k přírodě by v prostoru neměly chybět.

Dřevo různých odstínů a kvality vrací evoluční pocit domova.

Nechte se inspirovat.

zpět na stránku...

bottom of page