Z cyklu o barvách: 

č.2: Najdi pravdu v zelené

 

Odstíny zelené uklidňují. Společnost Vitra v několika odstínech představila svou další expozici na loňském veletrhu bydlení v Míláně.  Zelená, barva přírody, bujné vegetace a probouzejícího se jara, symbolizuje hojnost, růst, nový začátek a rozvoj. Pohled do zelena uklidňuje nervy, oživuje oči, posiluje smysly a dává pocit klidu a zotavení. Zelená znamená hledání pravdy a sjednocení. Středový bod mezi nebem (modrá) a zemí (červená). Představuje bod změny. Přemíra hojnosti (barva peněz). Jaro. Plodnost. Schopnost postupovat vpřed (zelené světlo). Dévové a rostlinná (organická) říše.

 

Problém prostoru ve smyslu potřeby ovládat druhé (žlutá). Pochybnosti o sobě samém. Člověk musí ve svém vědomí rozvinout vnímání jednoty a celku, než může přejít k čistě modrému paprsku. Sebepřijetí/sebeláska. Chybí harmonie těla, mysli a ducha. Více informací o zelené se můžete dočíst v literatuře jako například: Hulke, W. M.: Kniha o léčivé moci barev, Pragma, Praha.

Usedněte společně s blízkými ke stolu v přírodním domě...

Polní květiny a zelenina jsou takřka základními vjemy, které nám barevné spektrum zelené navozuje.

Je-li vašim pracovním námětem příroda, nechte se inspirovat temnou láhvově zelenou, třeba na stěnách pracovny...

Olivová znamená prostor a moudrost v kombinaci s dalšími odstíny vytváří silnou kompozici.

Přírodní odstíny jsou k zelené jako stvořené, obzvlášť pro jedince se silným sklonem k přírodě by v prostoru neměly chybět.

Dřevo různých odstínů a kvality vrací evoluční pocit domova.

Nechte se inspirovat.

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom

zpět na stránku...