top of page

Dětský pokojíček

Děti potřebují své soukromí stejně jako my a dáme-li příklad tím, že budeme klepat a žádat o dovolení vstoupit, můžeme očekávat na oplátku totéž. Dětský pokoj má plnit dvě funkce, je místem pro spánek i pro hru. 

byt_pred rekonstrukci.png

Jste tady

PROMĚNA POKOJÍČKU

V pokojíčku Matýska je vytvořená vyvýšená dětská postel a pod ní je vytvořená malá dětská skrýš s prostorem pro hraní.

 

Postel je umístěna uprostřed hlavní stěny, proto bylo potřeba vytvořit jakési psychologické čelo postele, které tvoří posuvný látkový panel, za kterým je umístěná šatní skříň se zásuvkami pro uložení hraček (dřevěné vláčkové koleje, silnice, stavebnice, autodráha). Čelo postele je obráceno do podpůrného směru dítěte s tím, že pozice postele umožňuje pohled na dveře, což je důležité pro pocit bezpečí. Pokoje s tmavými kouty, které vrhají stíny na stěny mohou malé děti s živou představivostí zneklidňovat.

 

Otevřené poličky umožňují viditelně rozmístit hračky, což na dítě působí uklidňujícím a harmonickým dojmem. Měkký kobereček pod postelí je vítaný stejně jako různě barevné měkké polštáře a dodají novému dni příjemný začátek. Líbí se Vám moje proměna našeho dětského pokojíčku? 

DALŠÍ SNÍMKY

Za postýlkou je japonský zatahovací závěs, který pro útulnější pocit tak vytváří zástěnu mezi skříní a postelí . Úzká polička vedle postýlky slouží pro uložení obrázku a budíčku.

Polička na stěně pro spoustu oblíbených hraček, aby byly po ruce.

Fotogalerie pokoje PŘED PROMĚNOU

Změna dispozice bytu

PŘED a POTOM

3D byt pred transformaci (1).png
3D transformace.png

Prozkoumejte proměnu dalších místností bytu

Domů-rozcestník

Domů-rozcestník

Koupelna

Koupelna

Předsíň

Předsíň

Obývací pokoj

Obývací pokoj

Ložnice

Ložnice

bottom of page