top of page

JAK NA TO

Jak dostat MAXIMUM z malé koupelny

Trápí vás vzhled vaší koupelny, ale nevíte si rady, protože je hodně malá? Máme pro vás několik zajímavých řešení jak vylepšit koupelnu a dostat z ní maximum, i když je malých rozměrů. Na rozdíl od jiných prostor v domácnosti je koupelna místnost, kde často potřebujeme uložit mnoho věcí, od vysoušeče vlasů až po základní péči o pleť. Někteří lidé do koupelny potřebují taky uložit ručníky. Jak ale maximalizovat potenciál malé koupelny? Vybrané obrázky níže nabízejí některé báječné nápady, od jednoduchých a elegantních po inovativní a jedinečné. Nechte se unést na vlně nápadů  a inspirujte se, jak můžete i vy změnit vzhled vaši koupelny.

Snadná řešení

Přemýšlejte nad věcmi, ke kterým chcete a potřebujte mít snadný přístup. Jako je mýdlo nebo např. vatové tampony. Pak je vystavte, tak krásně jak je to jen možné. Můžete to udělat ve velkém stylu a vložit je do velkých skleněných dóz plných vatových tampónů. Nebo si pořiďte zajímavý malý stolek, tak jako na obrázku níže, a vystvate na něm vše co se vám líbí včetně fotky vašeho miminka. Rovněž můžete dát na obdiv některé vaše ručníky, které uložíte do drátěných nebo proutěných košů a ty dáte pod skříňky nebo stolky.  Nezapomeňte, že vaše obyčejné skříňky pod umyvadlo můžete snadno nahradit novými krásnými a zajímavými. Ty vám vždy dobře poslouží ke skladování všech potřebných věcí jako mýdel, krémů a toaletních přípravků či líčidel a dalších. 

Extra speciální nápady

Pokud je prostor v koupelně opravdu malý, potom se vyplatí, abychom ho udělali nějak extra speciální. Co tím myslíme? Můžete přidat další zajímavé poličky, vybrat krásné svítidla nebo zajímavě obložit zdi. V koupelně na obrázku vlevo byly vytvořené úzké poličky v jedné barvě, které umožňují vystavit potřebné ručníky a jiné věci nebo oblíbené mušle. Dalším kreativním řešením, které dodá koupelně šmrnc je pověsit nad vanu křišťálový lustr. Zajímavým nápadem je obložit vanu do černého dřeva s dalším akcentem použití černého dřeva na toaletě nebo na rámech obrazů nebo zrcadla. Tyto dekorativní úpravy jsou zajímavé také v tom, že přidaji koupelnám hloubku a opticky zvětší rozměr místnosti.  Nebojte se extra speciálních změn, na které nejste v koupelně zvyklí! Ve skutečnosti, modré a bílé středomořské doplňky na poličkách v koupelně vlevo dodávají prostoru  uklidňující a jedinečný pocit. Skleněné a křišťálové doplňky vytvoří pocit prostoru a čistoty. A černé dřevěné obložení v nás umocní pocit útulnosti.

Rady nejen o barvách

Světlé odstíny barev jsou ideálním řešením pro malé prostory nejen koupelen. Bílou barvou nic nezkazíte, protože vždy s ní umocníte pocit většího prostoru. Nicméně pouhá bílá barva nemusí stačit těm, kteří by rádi vnesli do své koupelny trochu energie a stylu. Můžete to udělat stejně jako na našich obrázcích vpravo. Růžovou můžete uplatnit pouze na vstupních dveřích a na obrázcích. Červená je energická barva a je velmi výrazná, proto ji doporučujeme použít pouze v malém množství. Natřete s ní kousek zdí nad umyvadlem, nebo ji použijte pouze v doplňcích jako na koberečku, ručníku, krabici nebo lampičkách nad zrcadlem. K tomu, aby jste vytvořili přímořský styl přidejte modrou barvu a ty správné předměty jako zachranný kruh nebo obrázek lodičky.

Malé kreativní nápady

Když si uvědomíte, že ani v malé koupelně se nemusíte bát postupovat kreativně, tak vás začnou napadat různé možnosti, jak z ní dostat maximum.

Na dalších obrázcích vlevo vám přinášíme ochutnávku trochu z barev, trochu z krásného osvětlení a trochu taky ze stylových doplňků. Všechny nápady jsou okořeněné malou dávkou kreativity. Například máte doma nějaký zajímavý, ale již neužitečný předmět?Napadá nás, že to může být stůl ze starého šicího stroje nebo třebas kolo jako na obrázku vlevo. Na něj můžete chytře upevnit umyvadlo a už máte skvělé řešení pro malou koupelnu. Trochu lesku vnesete pomocí krásné mozaiky nebo použitím více zrcadel. Eleganci a barevnost vám dodá krásný volánkový závěs u vany nebo křišťálový lustr. A nebojte se taky sáhnout po zajímavé omyvatelné tapetě. Všechna tato řešení jsou zajímavá a originální a určitě z nich budete mít radost. Tak co? Už se nebojíte změnit vzhled vaší malé koupelny a dostat z ní tak maximum z jejího potenciálu? Nebojte se a jděte do toho!

bottom of page