NUKNUK ATELIÉR

   BLOG 

Jsem průvodkyní po cestě za božským domovem.

Ukazuji lidem cestu, jak uskutečnit jejich sny o vytouženém bydlení, a jak je důmyslně dotáhnout. 

Střípky z vánočního domu


Zdravím Vás v novém roce.

Dneska je poslední den vánočních prázdnin a já už pár dní, co jsme tu měli rodinu, nedělám nic jiného, než se povaluji. Ještě, že zítra už zase budeme muset fungovat v jiném režimu, jinak bych tady pěkně vykynula. No jasně, že jsem dělala takovou nutnou každodenní činnost, jako např. ráno ustelu postele, pokud už není co jíst, tak uvařím, nastrkám nádobí do myčky nebo něco vyperu, anebo zametu chodbu, hlavně u krbu, kde je nepořádek ze dřeva a z popele, nebo zametu taky verandu, hrozně se tam nosí zvenku.


Jenomže mám v hlavě tolik nápadů, co bych chtěla udělat, ale nejde mi to. Chtěla bych si přečíst knížky, které jsem si v průběhu léta a podzimu koupila o zahradě. Mám načtené pouze ty kapitoly, které mně v té době zajímaly. Nebo už delší dobu si plánuji ušít nové polštáře na gauč, protože ty dva co tam mám se brzy stářím rozpadnou. To nemluvím o tom, že si potřebuji na šicím stroji spravit pár věcí. Ale ta moje líná hmota stále není svolná něco z toho udělat. Tak si říkám: "Ale vždyť jo, furt něco děláš, tak proč by jsi nemohla trochu lenošit?"

Takže Vám posílám alespoň několik fotek z letošních Vánoc. Každým rokem si ráda udělám výzdobu, tak se podívejte, jak to u nás doma vypadalo.

Kupujeme si vždy živé stromečky, tohle je kanadská jedle. Každým rokem je ten vánoční strom jiný.


Mám ráda tradiční ozdoby, slaměnky dřevěné figurky a kombinaci červené s bílou nebo stříbrnou.


Na gauči jsou vidět ty dva polštáře, které budu muset brzy řešit. Jsou to ty s těmi barevnými pruhy, koupila jsem si je před dvaceti lety.


Vánoční osvětlení je pro mně ze všeho nejdůležitější. Vytvoří totiž tu správnou vánočně slavnostní náladu. Tak se podívejte, kde já všude s těmi světly svítím. No nejsem já prdlá? Radek mi říká, že jsem jak světluška...

Zkusíte uhodnout, kde všude jsem ta různá vánoční světýlka rozvěsila?


Užijte si začátek nového roku a mějte se hezky.

Vaše Šája, co hajá a nemaká.

#jakbydlí #Spokojenýživot #inspirace

73 zobrazení

Hodláte se přestěhovat z města na venkov? Čtěte eBook zdarma:

Rubriky blogu:

Facebook Fun Page:

Sledujte můj Instagram:

Šárka Grycová

Žije na 100 let starém statku a plní si své sny, přetváří a proměňuje svůj vlastní domov. Je vdaná, je matkou jednoho syna, ženou skvělého muže. Před pár lety se s manželem přestěhovala z Prahy na venkov. Je expertkou na plánování a realizaci úspěšné rekonstrukce bytu a domu včetně změny dispozice interiéru a jeho zařízení. Je propagátorkou udržitelného životního stylu a ukazuje cestu k šetrnému přístupu v zacházení se starými domy. V tomto duchu renovuje vlastní venkovský dům, kde zároveň klade důraz na procesy zhodnocování materiálů cestou upcyklace a redesignu. 

Šárka je autorkou projektu Nuknuk ateliér a organizátorkou a lektorkou semináře Jak na rekonstrukci domu a jeho střechy. Inspiruje lidi, jak si mohou snadno a chytře přetvořit vlastní život a odejít na venkov. Učí je, jak využívat potenciál vlastní kreativity, aby se mohli vydávat za svými sny a renovovat a přetvářet jejich domovy snadno, chytře a ekonomicky. Více o Šárce najdete tady >>

Hodláte se přestěhovat z města na venkov?

Přečtěte si můj skutečný příběh o cestě z města, z Prahy na venkov za 5 měsíců a 21 dní.

Do knihy jsem dala všechny moje zkušenosti a vše, co mi připadalo o cestě z města na venkov důležité, abych vám poskytla ucelený přehled o tom, co vás na takové cestě může potkat.

Najdete zde tipy a rady, jak zvládat jednotlivé situace bez stresu a jakým způsobem k nim můžete přistupovat, aby vše šlo hladce.

Dala jsem dohromady všechny užitečné myšlenky a prožité zkušenosti, které mě vedly na mojí cestě z města.

 

Stáhněte si eBook zdarma.