Můj dům je malířské plátno. Pomalovala jsem ho!Je konec prázdnin a my se připravujeme na další sběr jablek, které teprve na stromech v sadu dozrávají.


Na naši jabloni s jemně kyselými jablíčky začínají plody dozrávat už na začátku srpna. Tady u nás ve Slezsku jim říkáme "papjyroki", česky volně "papírovky". Jabloň nám už poskytla několik vrchovatých bedýnek úrody. Tohle je náš poslední sběr z tohoto skvělého stromu.


Škoda, že vám nemůžu dobře zprostředkovat tu nádhernou sladkou vůni, kterou naše jablíčka voní.


Jednou z výhod života na statku je možnost živit se úrodou, kterou vám poskytne sad nebo i zahrada. Řekla bych, že je to jeden z důležitých kroků k částečné soběstačnosti, pokud o ní přemýšlíte.


Díky tomu si můžete dopřát chutná a zdravá jídla nebo nápoje po celou sezónu, aniž byste museli utrácet za nákup těchto potravin v supermarketech. A navíc víte, že konzumujete čisté a chemicky nijak neošetřené jídlo.My si z jablek sami vyrábíme: mošty, sirupy, přesnídávky, marmelády, pečeme bublaniny nebo koláče.


Chci podpořit všechny z vás, kdo chcete změnit kvalitu života tak, že se hodláte přestěhovat na venkov do domečku se zahradou . Vřele vám tento krok doporučuji.


Po náročné fyzické námaze, při stavění cest a cestiček kolem domu, jsem jednoho dne pocítila, že si potřebuji vybít tvůrčí energii, která se ve mně po tu dobu nahromadila. Podívala jsem se na dům, jak je nehezky oprýskaný, neopravený a napadlo mně, že ho prostě pomaluji.

Byla to skvělá myšlenka, vzbudila se ve mně tvůrčí múza. Najednou jsem viděla všechny ty fantasktní tvary a barvy Antonia Gaudího. Byl katalánský architekt, představitel Katalánského modernismu. Valná většina Gaudího staveb se nachází v hlavním městě Katalánska, v Barceloně (zdroj: Wikipedie).


Připravila jsem si barvy, nejdříve bílou, ta je základní kompozicí mých tvarů. A potom jsem postupně v průběhu několika dní tvořila, vkládala do bílé barvy i další tóny barev, které jsem měla po ruce. Nejdříve jsem začala malovat na místo, kde ještě zůstala omítka.


Neměla jsem žádnou vizi. Prostě jsem malovala nějaký obrazec, ze kterého se nakonec vyklubala první mandala. Jaké překvapení, že? No jo! Tvorba je tvorba. Tady je třeba si uvědomit, že tvoří Bůh :-), nikoliv Šárka. Jasně, že Šárka si myslela, že vytvoří něco podobného jako tvořil Gaudí. Ale v programu těla byla nastavená jen MANDALA. První mandala byla na domě na světě.

Spokojeně jsem si novou mandalu pozorovala ze svého růžového lehátka pod ořechem. A dívala se na dům a přemýšlela jsem, kde a jak namaluji tu další.


Když tvořím, tak relaxuji, nepociťuji žádné pnutí těla, jde to samo. Tvořím intuitivně, nepřemýšlím, pouze pozoruji tvorbu samotnou a citlivě každý obraz dolazuji. Stejně tak tvoří můj táta. Maluje obrazy celý život.


Měla jsem možnost od dětství ho při malování pozorovat. Díky němu jsem získala do vínku trochu umělecké zručnosti. Tu jsem využila také při tvorbě obrazců na statku. A díky ní jsem, v průběhu dalších několika letních dní,  postupně pomalovala obrazci celý náš dům.

Zimní pohledy na mandalový statek jsou okouzlující. Dům je zasypaný peřinou sněhu. Je to ráj pro naše kočky. Sníh viděly poprvé, narodily se loni v létě. Na fotce pózuje, ředitelka zeměkoule, kočka Míca.

Mám skvělého manžela, nijak mě ve tvorbě neomezuje. Stačilo mu říct, že bych chtěla dům pomalovat a souhlasil. Vůbec netušil, co tam namaluji. V tomhle mi opravdu věří. Je to spontánní, dočasná tvorba. Až se bude dům rekonstruovat, obrazce přirozeně zmizí. Nahradí je vrstva nové omítky. A to mně baví. Radek se mě ptal: " Šárko, jak dlouho zůstane nová omítka nepomalovaná?". A co si myslíte vy?


Mimochodem, máte taky tendence pomalovat váš dům? Připojte se k nám, tvůrcům a designérům vlastního bydlení a inspirujte se nadšením při proměnách našich domovů a sdílejte s námi vaši motivaci a vášeň pro tvoření bydlení.


Mějte se krásně.


Zdravím Vás z mandalového statku

Šárka


a kočka Míca :-).

#jakbydlí #Spokojenýživot #peníze #malujemenadům #vlastnítvorba #newdesign #žijemejinak

295 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
FB inzeráty 2.png

NukNuk Ateliér

Tento blog je místo, kde si můžete kromě článků autorky projektu NukNuk Ateliér Šárky Grycové přečíst i její příběhy a najdete tady náměty k motivaci, porci inspirace i nakopnutí do toho, abyste konečně začali tvořit váš vysněný domov. Stáhněte si některý z účinných taháků, abyste se naučili, jak proměnit váš sen o krásném domově do reality a bydleli božsky. Více o tvoření bydlení se Šárkou tady >>

Šárka je autorkou projektu Nuknuk Ateliér a inspiruje lidi, jak si mohou snadno a chytře přetvořit vlastní bydlení. Učí je, jak využívat potenciál vlastní kreativity, aby se mohli vydávat za svými sny a renovovat a přetvářet jejich domovy snadno, chytře a ekonomicky. Více o Šárce najdete tady >>

1/4

RUBRIKY BLOGU:

SEZNAM ŠTÍTKŮ:

POJĎTE ŽÍT BOŽSKY A MĚJTE RADOST Z VAŠEHO DOMOVA

Buďme ve spojení na sociálních sítích!

Staňte se fanouškem stránky na Facebooku NukNukAtelier - klikněte na "TO SE MI LÍBÍ"

Sledujte příspěvky stránky na Instagramu nuk.nukateliér - klikněte na "SLEDOVAT"

Inspirujete se příspěvky, sledujte je, komentujte, buďte se mnou ve spojení. :-)

 Tvorbou na chalupě jsem si nejenže splnila můj sen, ale díky vášni pro udržitelný design tady vytvářím osobitý a originální domov.

Nebojte se a vytvořte si taky prostor domova, ve kterém si budete plnit vaše sny.

Bude mi ctí vás na cestě za nimi provázet.

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Šárka

Autorka projektu, renovátorka chalupy a máma skvělého syna :-)

Sledujte můj Instagram: