Můj dům je malířské plátno. Pomalovala jsem ho!


Zdravím vás všechny ze statku.


Po náročné fyzické námaze, při stavění cest a cestiček kolem domu, jsem jednoho dne pocítila, že si potřebuji vybít tvůrčí energii, která se ve mně po tu dobu nahromadila. Podívala jsem se na dům, jak je nehezky oprýskaný, neopravený a napadlo mně, že ho prostě pomaluji.

Byla to skvělá myšlenka, vzbudila se ve mně tvůrčí múza. Najednou jsem viděla všechny ty fantasktní tvary a barvy Antonia Gaudího. Byl katalánský architekt, představitel Katalánského modernismu. Valná většina Gaudího staveb se nachází v hlavním městě Katalánska, v Barceloně (zdroj: Wikipedie).


Připravila jsem si barvy, nejdříve bílou, ta je základní kompozicí mých tvarů. A potom jsem postupně v průběhu několika dní tvořila, vkládala do bílé barvy i další tóny barev, které jsem měla po ruce. Nejdříve jsem začala malovat na místo, kde ještě zůstala omítka. Neměla jsem žádnou vizi. Prostě jsem malovala nějaký obrazec, ze kterého se nakonec vyklubala první mandala. Jaké překvapení, že? No jo! Tvorba je tvorba. Tady je třeba si uvědomit, že tvoří bůh, nikoliv Šárka. Jasně, že Šárka si myslela, že vytvoří něco podobného jako tvořil Gaudí. Ale v programu těla byla nastavená jen MANDALA. První mandala byla na domě na světě.

Spokojeně jsem si novou mandalu pozorovala ze svého růžového lehátka pod ořechem. A dívala se na dům a přemýšlela jsem, kde a jak namaluji tu další.


Když tvořím, tak relaxuji, nepociťuji žádné pnutí těla, jde to samo. Tvořím intuitivně, nepřemýšlím, pouze pozoruji tvorbu samotnou a citlivě každý obraz dolazuji. Stejně tak tvoří můj táta. Maluje obrazy celý život. Měla jsem možnost od dětství ho při malování pozorovat. Díky němu jsem získala do vínku trochu umělecké zručnosti. Tu jsem využila také při tvorbě obrazců na statku. A díky ní jsem, v průběhu dalších několika letních dní,  postupně pomalovala obrazci celý náš dům.

Zimní pohledy na mandalový statek jsou okouzlující. Dům je zasypaný peřinou sněhu. Je to ráj pro naše kočky. Sníh viděly poprvé, narodily se loni v létě. Na fotce pózuje, ředitelka zeměkoule, kočka Míca.

Mám skvělého manžela, nijak mně ve tvorbě neomezuje. Stačilo mu říct, že bych chtěla dům pomalovat a souhlasil. Vůbec netušil, co tam namaluji. V tomhle mi opravdu věří. Je to spontánní, dočasná tvorba. Až se bude dům rekonstruovat, obrazce přirozeně zmizí. Nahradí je vrstva nové omítky. A to mně baví. Radek se už mně ptal: " Šári, jak dlouho zůstane nová omítka nepomalovaná?". A co si myslíte vy?


Mimochodem, chcete někdo pomalovat dům? Napište mi na Facebooku zprávu, domluvíme se.


Mějte se krásně.


Zdraví Vás z mandalového statku Šája a Míca.

#jakbydlí #Spokojenýživot #peníze #malujemenadům #vlastnítvorba #newdesign #žijemejinak

0 zobrazení

Šárka Grycová

Žije na 100 let starém statku a plní si své sny, přetváří a proměňuje svůj vlastní domov. Je vdaná, je matkou jednoho syna, ženou skvělého muže. Před pár lety se s manželem přestěhovala z Prahy na venkov. Je expertkou na plánování a realizaci úspěšné rekonstrukce bytu a domu včetně změny dispozice interiéru a jeho zařízení. Je propagátorkou udržitelného životního stylu a ukazuje cestu k šetrnému přístupu v zacházení se starými domy. V tomto duchu renovuje vlastní venkovský dům, kde zároveň klade důraz na procesy zhodnocování materiálů cestou upcyklace a redesignu. 

Šárka je autorkou projektu Nuknuk ateliér a organizátorkou a lektorkou semináře Jak na rekonstrukci domu a jeho střechy. Inspiruje lidi, jak si mohou snadno a chytře přetvořit vlastní život a odejít na venkov. Učí je, jak využívat potenciál vlastní kreativity, aby se mohli vydávat za svými sny a renovovat a přetvářet jejich domovy snadno, chytře a ekonomicky. Více o Šárce najdete tady >>

Hodláte se přestěhovat z města na venkov?

Přečtěte si můj skutečný příběh o cestě z města, z Prahy na venkov za 5 měsíců a 21 dní.

Do knihy jsem dala všechny moje zkušenosti a vše, co mi připadalo o cestě z města na venkov důležité, abych vám poskytla ucelený přehled o tom, co vás na takové cestě může potkat.

Najdete zde tipy a rady, jak zvládat jednotlivé situace bez stresu a jakým způsobem k nim můžete přistupovat, aby vše šlo hladce.

Dala jsem dohromady všechny užitečné myšlenky a prožité zkušenosti, které mě vedly na mojí cestě z města.

 

Stáhněte si eBook zdarma.