Obývací pokoj

Přetavte vaše sny o vytouženém domově do skutečné reality.

Můj dům je malířské plátno. Pomalovala jsem ho!


Zdravím vás všechny ze statku.


Po náročné fyzické námaze, při stavění cest a cestiček kolem domu, jsem jednoho dne pocítila, že si potřebuji vybít tvůrčí energii, která se ve mně po tu dobu nahromadila. Podívala jsem se na dům, jak je nehezky oprýskaný, neopravený a napadlo mně, že ho prostě pomaluji.

Byla to skvělá myšlenka, vzbudila se ve mně tvůrčí múza. Najednou jsem viděla všechny ty fantasktní tvary a barvy Antonia Gaudího. Byl katalánský architekt, představitel Katalánského modernismu. Valná většina Gaudího staveb se nachází v hlavním městě Katalánska, v Barceloně (zdroj: Wikipedie).


Připravila jsem si barvy, nejdříve bílou, ta je základní kompozicí mých tvarů. A potom jsem postupně v průběhu několika dní tvořila, vkládala do bílé barvy i další tóny barev, které jsem měla po ruce. Nejdříve jsem začala malovat na místo, kde ještě zůstala omítka. Neměla jsem žádnou vizi. Prostě jsem malovala nějaký obrazec, ze kterého se nakonec vyklubala první mandala. Jaké překvapení, že? No jo! Tvorba je tvorba. Tady je třeba si uvědomit, že tvoří bůh, nikoliv Šárka. Jasně, že Šárka si myslela, že vytvoří něco podobného jako tvořil Gaudí. Ale v programu těla byla nastavená jen MANDALA. První mandala byla na domě na světě.

Spokojeně jsem si novou mandalu pozorovala ze svého růžového lehátka pod ořechem. A dívala se na dům a přemýšlela jsem, kde a jak namaluji tu další.


Když tvořím, tak relaxuji, nepociťuji žádné pnutí těla, jde to samo. Tvořím intuitivně, nepřemýšlím, pouze pozoruji tvorbu samotnou a citlivě každý obraz dolazuji. Stejně tak tvoří můj táta. Maluje obrazy celý život. Měla jsem možnost od dětství ho při malování pozorovat. Díky němu jsem získala do vínku trochu umělecké zručnosti. Tu jsem využila také při tvorbě obrazců na statku. A díky ní jsem, v průběhu dalších několika letních dní,  postupně pomalovala obrazci celý náš dům.

Zimní pohledy na mandalový statek jsou okouzlující. Dům je zasypaný peřinou sněhu. Je to ráj pro naše kočky. Sníh viděly poprvé, narodily se loni v létě. Na fotce pózuje, ředitelka zeměkoule, kočka Míca.

Mám skvělého manžela, nijak mně ve tvorbě neomezuje. Stačilo mu říct, že bych chtěla dům pomalovat a souhlasil. Vůbec netušil, co tam namaluji. V tomhle mi opravdu věří. Je to spontánní, dočasná tvorba. Až se bude dům rekonstruovat, obrazce přirozeně zmizí. Nahradí je vrstva nové omítky. A to mně baví. Radek se už mně ptal: " Šári, jak dlouho zůstane nová omítka nepomalovaná?". A co si myslíte vy?


Mimochodem, chcete někdo pomalovat dům? Napište mi na Facebooku zprávu, domluvíme se.


Mějte se krásně.


Zdraví Vás z mandalového statku Šája a Míca.

#jakbydlí #Spokojenýživot #peníze #malujemenadům #vlastnítvorba #newdesign #žijemejinak

Hodláte přetavit sen o vytouženém domově do reality? Čtěte eBook zdarma:

Rubriky blogu:

Sledujte můj Instagram:

NukNuk Ateliér

Tento blog je místo, kde si můžete kromě článků autorky projektu NukNuk Ateliér Šárky Grycové přečíst i její příběhy a najdete tady náměty k zasnění, porci inspirace i nakopnutí do toho, abyste se také vydávali za svými sny. Máte chuť na ještě větší nálož inspirace? Stáhněte si některý z účinných taháků, abyste se naučili, jak proměnit váš sen o krásném domově do reality a bydleli božsky. Více o učení se Šárkou tady >>

Šárka je autorkou projektu Nuknuk Ateliér a inspiruje lidi, jak si mohou snadno a chytře přetvořit vlastní bydlení. Učí je, jak využívat potenciál vlastní kreativity, aby se mohli vydávat za svými sny a renovovat a přetvářet jejich domovy snadno, chytře a ekonomicky. Více o Šárce najdete tady >>