NUKNUK ATELIÉR

   BLOG 

Jsem průvodkyní po cestě za božským domovem.

Ukazuji lidem cestu, jak uskutečnit jejich sny o vytouženém bydlení, a jak je důmyslně dotáhnout. 

Stará koupelna je jako nová.


Zdravím Vás všechny ze statku.

V chalupě bylo mimo jiné potřeba zrenovovat starou a zašlou koupelnu. Nechtěla jsem do ní zpočátku investovat příliš peněz, protože rekonstrukci domu teprve plánujeme a každá koruna potom bude dobrá. Tak jsem se rozhodla, že ji zkusím vylepšit takovou jaká je. Dám vám několik tipů, jak si můžete při podobné renovaci pomoci i vy.


Nejprve bylo nutné vyčistit vanu i umyvadlo. Byly zašlé a špinavé od železité vody z místní studny a samozřejmě roky používáním. Po doporučení kamarádky jsem zvolila Super gel na rez a vodní kámen. Je od firmy Eurona. Tahle fáze byla klíčová, protože kdyby se to nepodařilo, tak vanu budeme muset vyměnit a její likvidací zničit většinu obkladaček, které jsou kolem ní. Tento čistič mně vážně mile překvapil! Po několika aplikacích gelu, kdy jej rozetřete po místech, které je potřeba vyčistit, se stal zázrak. Díky němu jsme ušetřili spoustu peněz a můžeme tak velkou rekonstrukci koupelny nechat až na fázi, kdy plánujeme úplnou renovaci domu. Tento výrobek opravdu zafungoval, a tak s klidným srdcem ho tady doporučuji všem, kdo řešíte zašlou špinavou vanu, umyvadlo nebo záchod, a nemáte na to, aby jste si pořídili nové. Nebo si nemůžete dovolit rozkopat celý prostor.


Dalším tipem, který bych vám zde ráda zmínila je možnost natřít staré, zašlé obkladačky nebo dlažbu speciální barvou na dlaždičky. Barvu jsem koupila v Polském marketu zaměřeném na renovace, mám to asi 10 minut autem od statku. Přiznám se, že netuším jestli nějaký podobný výrobek jde koupit i u nás, ale pokud budete něco podobného shánět, tak bych se určitě podívala do Hornbachu, tam většinou mívají větší výběr.

V koupelně staré obklady měly především děsně špinavé spáry a v záchodě dlažba volala po stejné rehabilitaci jako obklady v koupelně. Tak jsem dle návodu všechny plochy dlaždiček a spár pořádně vyčistila a odmastila, a pak postupně nanášela 3 vrstvy barvy. Barvu jsem aplikovala válečkem a na místa, která byla hůře dostupná, jsem malovala štětcem. Výsledek vypadá bezvadně! Díky tomu jsem nemusela kupovat nové obklady do koupelny a novou dlažbu do WC, nemusela jsem ani shánět a platit obkladače ani platit za nutný materiál, který k obkládání potřebujete. A samozřejmě barva je odolná proti vodě a lze ji mýt a běžně ošetřovat.


Po několika dnech intenzivní a nijak náročné práce jsme mohli bez obav začít používat naši staro-novou koupelnu.
Tímto jsem Vás chtěla především motivovat k rekonstrukci zašlých a nevzhledných koupelen. Není zapotřebí hned vše bourat a likvidovat, obzvlášť, když na to nemáte peníze. Vybavte se různými čističi a chopte se činu. Není to tak těžké. A kdyby jste si nevěděly rady, tak mi napište, kde máte problém, pokusím se vám nějak poradit.


Mějte se hezky.

Zdraví Vás Šája, co rady z koupelny dává.

#jakbydlí #Spokojenýživot #peníze #překonáníomezení #inspirace #žijemejinak

378 zobrazení

Hodláte se přestěhovat z města na venkov? Čtěte eBook zdarma:

Rubriky blogu:

Facebook Fun Page:

Sledujte můj Instagram:

Šárka Grycová

Žije na 100 let starém statku a plní si své sny, přetváří a proměňuje svůj vlastní domov. Je vdaná, je matkou jednoho syna, ženou skvělého muže. Před pár lety se s manželem přestěhovala z Prahy na venkov. Je expertkou na plánování a realizaci úspěšné rekonstrukce bytu a domu včetně změny dispozice interiéru a jeho zařízení. Je propagátorkou udržitelného životního stylu a ukazuje cestu k šetrnému přístupu v zacházení se starými domy. V tomto duchu renovuje vlastní venkovský dům, kde zároveň klade důraz na procesy zhodnocování materiálů cestou upcyklace a redesignu. 

Šárka je autorkou projektu Nuknuk ateliér a organizátorkou a lektorkou semináře Jak na rekonstrukci domu a jeho střechy. Inspiruje lidi, jak si mohou snadno a chytře přetvořit vlastní život a odejít na venkov. Učí je, jak využívat potenciál vlastní kreativity, aby se mohli vydávat za svými sny a renovovat a přetvářet jejich domovy snadno, chytře a ekonomicky. Více o Šárce najdete tady >>

Hodláte se přestěhovat z města na venkov?

Přečtěte si můj skutečný příběh o cestě z města, z Prahy na venkov za 5 měsíců a 21 dní.

Do knihy jsem dala všechny moje zkušenosti a vše, co mi připadalo o cestě z města na venkov důležité, abych vám poskytla ucelený přehled o tom, co vás na takové cestě může potkat.

Najdete zde tipy a rady, jak zvládat jednotlivé situace bez stresu a jakým způsobem k nim můžete přistupovat, aby vše šlo hladce.

Dala jsem dohromady všechny užitečné myšlenky a prožité zkušenosti, které mě vedly na mojí cestě z města.

 

Stáhněte si eBook zdarma.