V kuchyni mám lustr z lastur

Zdravím vás ze statku.


Přivezla jsem si z Prahy starší kuchyňskou linku. Byla to první věc, co jsme si nechali s manželem, do tehdy nového bytu, na míru, udělat. Navrhla jsem její tvar, barvu, uspořádání, je to už před 22-mi lety. Byl to můj první návrh kuchyně v životě.


Po nějakém čase jsem si naplánovala do bytu ještě o něco lepší, stylovější kuchyni, tu můžete vidět ve straším příspěvku na blogu zde. Ale protože jsem trochu sentimentální a hned tak něco nevyhodím, tak jsem ji na nějaký čas uschovala, k Radkové mamince, do stodoly.


A jak dobře jsem udělala! Přečkala tam, až do okamžiku, než jsme jí přestěhovali tady na statek. Prozatím, než dům a jeho prostory úplně zrenovujeme, jsem do kuchyně umístila tuhle oblíbenou starší kuchyňskou linku z Prahy a místnost vyplnila ještě jinými  oblíbenými doplňky  a detaily, jako například lustrem z lastur z mušlí, který mám velice ráda.


Můžete ho vidět, společně s mou maličkostí :-), dole na fotografii v odraze zrcadla, nebo pohled na rozsvícený lustr přes okno z venku. Lustr z lastur z mušlí jsem měla v Praze v ložnici, ale tady je teď v kuchyni. Když večer svítí, dává do prostoru příjemně měkké světlo.

Pohled na rozsvícený lustr z venku přes okno.

Tady dole na fotce vidíte mojí první pražskou kuchyňskou linku, která přečkala několik let ve stodole a nakonec se dočkala stěhování tady na statek do chalupy. Je celkem tvarově kompaktní, na vedlejší stěně je umístěná šuplíková věž s výsuvnou drátěnou skříní na potraviny.Tady je vidět sestavu skříněk - šuplíková věž s výsuvnou drátěnou skříní na potraviny. Hodně jsem si oblíbila hluboké šuplíky, které jsem už navrhla do několika kuchyňských linek. Protože jsou objemné, tak do nich uložíte opravdu cokoliv, všechny velikosti hrnců, i ty 5-ti litrové, mixéry, kráječe nebo pokličky, několik druhů mouky nebo nudlí vystavené ve skleněných dózách, a tak dále.

Ratanové křesla s kovovým stolem jsou umístěné pod ručně vyřezávaným zrcadlem slouží k pravidelnému stolování rodiny. Tady snídáme, obědváme i večeříme, piji ranní kávu. I když jde o prozatimní řešení, než si vytvoříme prostor s velkým jídelním stolem, nám to stačí. Je to útulné a vždycky se tam nějak vejdeme.


Na poličce pod zrcadlem mám ve skleněné dóze naložené kaštany v Alpě. Je to zázračné kaštanové mazání na klouby a svaly. Věděli jste, že krásné lesklé kaštany, ze kterých jsme jako děti dělali ve škole zvířátka, jsou vlastně zázračné? Dokáží pomoci při zdravotních problémech a také vám dodají energii. Můžete z nich připravit léčivé mazání. Ale nejen to.


Přečtěte si pár tipů na co jsou kaštany dobré a jak je můžete využít pro svůj prospěch:

Kaštany mohou pomoci lidem, které trápí problémy se žílami. Zlepšují totiž jejich prokrvení a zpevňují cévní stěny, působí protizánětlivě. Když se zeptáte ve své lékárně, určitě vám nabídnou velké množství přípravků obsahující kaštany.


Já pro vás ale mám užitečnou radu, jak si přírodní lék vyrobit doma. Pokud máte zájem o recept napište mi.  Pošlu Vám ráda na Vámi uvedenou e-mailovou adresu recept.
Máte doma starou babičku nebo dědečka, kterým se svírají stářím dlaně? Poraďte jim, ať si třeba u televize vezmou do každé ruky kaštan, který budou převalovat. Ruce se tak uvolní a budou pohyblivější.


Abych pomohla synovi s cvičením plochých nohou, tak jsem použila následující tip:


Do malého povlaku se zipovým uzávěrem ,který si ušijte nebo kupte zavřete kaštany. Dejte jich tam tolik, aby jeden vedle druhého, rozložené naplocho, zabraly celou plochu polštáře. Potom si dejte do koupelny pod umyvadlo tento léčivý polštář.


Při každé hygieně, čistění pleti nebo například zubů, stůjte na tomto polštářku. Stimulujete si tím všechny akupresurní body, zároveň všechny drobné svaly. Toto drobné "cvičení" Matoušovi pomáhá při plochých nohou.


Mějte se krásně.

Zdravím Vás z kuchyně ze statku,

Vaše Šárka265 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
FB inzeráty 2.png

NukNuk Ateliér

Tento blog je místo, kde si můžete kromě článků autorky projektu NukNuk Ateliér Šárky Grycové přečíst i její příběhy a najdete tady náměty k motivaci, porci inspirace i nakopnutí do toho, abyste konečně začali tvořit váš vysněný domov. Stáhněte si některý z účinných taháků, abyste se naučili, jak proměnit váš sen o krásném domově do reality a bydleli božsky. Více o tvoření bydlení se Šárkou tady >>

Šárka je autorkou projektu Nuknuk Ateliér a inspiruje lidi, jak si mohou snadno a chytře přetvořit vlastní bydlení. Učí je, jak využívat potenciál vlastní kreativity, aby se mohli vydávat za svými sny a renovovat a přetvářet jejich domovy snadno, chytře a ekonomicky. Více o Šárce najdete tady >>

1/4

RUBRIKY BLOGU:

SEZNAM ŠTÍTKŮ:

POJĎTE ŽÍT BOŽSKY A MĚJTE RADOST Z VAŠEHO DOMOVA

Buďme ve spojení na sociálních sítích!

Staňte se fanouškem stránky na Facebooku NukNukAtelier - klikněte na "TO SE MI LÍBÍ"

Sledujte příspěvky stránky na Instagramu nuk.nukateliér - klikněte na "SLEDOVAT"

Inspirujete se příspěvky, sledujte je, komentujte, buďte se mnou ve spojení. :-)

 Tvorbou na chalupě jsem si nejenže splnila můj sen, ale díky vášni pro udržitelný design tady vytvářím osobitý a originální domov.

Nebojte se a vytvořte si taky prostor domova, ve kterém si budete plnit vaše sny.

Bude mi ctí vás na cestě za nimi provázet.

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Šárka

Autorka projektu, renovátorka chalupy a máma skvělého syna :-)

Sledujte můj Instagram: