V kuchyni mám lustr z lastur

Zdravím vás ze statku.


Přivezla jsem si z Prahy starší kuchyňskou linku. Byla to první věc, co jsme si nechali s manželem, do tehdy nového bytu, na míru, udělat. Navrhla jsem její tvar, barvu, uspořádání, je to už před 22-mi lety. Byl to můj první návrh kuchyně v životě.


Po nějakém čase jsem si naplánovala do bytu ještě o něco lepší, stylovější kuchyni, tu můžete vidět ve straším příspěvku na blogu zde. Ale protože jsem trochu sentimentální a hned tak něco nevyhodím, tak jsem ji na nějaký čas uschovala, k Radkové mamince, do stodoly.


A jak dobře jsem udělala! Přečkala tam, až do okamžiku, než jsme jí přestěhovali tady na statek. Prozatím, než dům a jeho prostory úplně zrenovujeme, jsem do kuchyně umístila tuhle oblíbenou starší kuchyňskou linku z Prahy a místnost vyplnila ještě jinými  oblíbenými doplňky  a detaily, jako například lustrem z lastur z mušlí, který mám velice ráda.


Můžete ho vidět, společně s mou maličkostí :-), dole na fotografii v odraze zrcadla, nebo pohled na rozsvícený lustr přes okno z venku. Lustr z lastur z mušlí jsem měla v Praze v ložnici, ale tady je teď v kuchyni. Když večer svítí, dává do prostoru příjemně měkké světlo.

Pohled na rozsvícený lustr z venku přes okno.

Tady dole na fotce vidíte mojí první pražskou kuchyňskou linku, která přečkala několik let ve stodole a nakonec se dočkala stěhování tady na statek do chalupy. Je celkem tvarově kompaktní, na vedlejší stěně je umístěná šuplíková věž s výsuvnou drátěnou skříní na potraviny.Tady je vidět sestavu skříněk - šuplíková věž s výsuvnou drátěnou skříní na potraviny. Hodně jsem si oblíbila hluboké šuplíky, které jsem už navrhla do několika kuchyňských linek. Protože jsou objemné, tak do nich uložíte opravdu cokoliv, všechny velikosti hrnců, i ty 5-ti litrové, mixéry, kráječe nebo pokličky, několik druhů mouky nebo nudlí vystavené ve skleněných dózách, a tak dále.

Ratanové křesla s kovovým stolem jsou umístěné pod ručně vyřezávaným zrcadlem slouží k pravidelnému stolování rodiny. Tady snídáme, obědváme i večeříme, piji ranní kávu. I když jde o prozatimní řešení, než si vytvoříme prostor s velkým jídelním stolem, nám to stačí. Je to útulné a vždycky se tam nějak vejdeme.


Na poličce pod zrcadlem mám ve skleněné dóze naložené kaštany v Alpě. Je to zázračné kaštanové mazání na klouby a svaly. Věděli jste, že krásné lesklé kaštany, ze kterých jsme jako děti dělali ve škole zvířátka, jsou vlastně zázračné? Dokáží pomoci při zdravotních problémech a také vám dodají energii. Můžete z nich připravit léčivé mazání. Ale nejen to.


Přečtěte si pár tipů na co jsou kaštany dobré a jak je můžete využít pro svůj prospěch:

Kaštany mohou pomoci lidem, které trápí problémy se žílami. Zlepšují totiž jejich prokrvení a zpevňují cévní stěny, působí protizánětlivě. Když se zeptáte ve své lékárně, určitě vám nabídnou velké množství přípravků obsahující kaštany.


Já pro vás ale mám užitečnou radu, jak si přírodní lék vyrobit doma. Pokud máte zájem o recept, přihlašte se ke mně na web (viz. login vpravo nahoře stránky webu).  Pošlu Vám ráda na Vámi uvedenou e-mailovou adresu recept.
Máte doma starou babičku nebo dědečka, kterým se svírají stářím dlaně? Poraďte jim, ať si třeba u televize vezmou do každé ruky kaštan, který budou převalovat. Ruce se tak uvolní a budou pohyblivější.


Abych pomohla synovi s cvičením plochých nohou, tak jsem použila následující tip. Do malého povlaku se zipovým uzávěrem ,který si ušijte nebo kupte zavřete kaštany. Dejte jich tam tolik, aby jeden vedle druhého, rozložené naplocho, zabraly celou plochu polštáře. Potom si dejte do koupelny pod umyvadlo tento léčivý polštář.


Při každé hygieně, čistění pleti nebo například zubů, stůjte na tomto polštářku. Stimulujete si tím všechny akupresurní body, zároveň všechny drobné svaly. Toto drobné "cvičení" Matoušovi pomáhá při plochých nohou.


Mějte se krásně.

Zdravím Vás z kuchyně ze statku,

Vaše Šárka0 zobrazení

Šárka Grycová

Žije na 100 let starém statku a plní si své sny, přetváří a proměňuje svůj vlastní domov. Je vdaná, je matkou jednoho syna, ženou skvělého muže. Před pár lety se s manželem přestěhovala z Prahy na venkov. Je expertkou na plánování a realizaci úspěšné rekonstrukce bytu a domu včetně změny dispozice interiéru a jeho zařízení. Je propagátorkou udržitelného životního stylu a ukazuje cestu k šetrnému přístupu v zacházení se starými domy. V tomto duchu renovuje vlastní venkovský dům, kde zároveň klade důraz na procesy zhodnocování materiálů cestou upcyklace a redesignu. 

Šárka je autorkou projektu Nuknuk ateliér a organizátorkou a lektorkou semináře Jak na rekonstrukci domu a jeho střechy. Inspiruje lidi, jak si mohou snadno a chytře přetvořit vlastní život a odejít na venkov. Učí je, jak využívat potenciál vlastní kreativity, aby se mohli vydávat za svými sny a renovovat a přetvářet jejich domovy snadno, chytře a ekonomicky. Více o Šárce najdete tady >>

Hodláte se přestěhovat z města na venkov?

Přečtěte si můj skutečný příběh o cestě z města, z Prahy na venkov za 5 měsíců a 21 dní.

Do knihy jsem dala všechny moje zkušenosti a vše, co mi připadalo o cestě z města na venkov důležité, abych vám poskytla ucelený přehled o tom, co vás na takové cestě může potkat.

Najdete zde tipy a rady, jak zvládat jednotlivé situace bez stresu a jakým způsobem k nim můžete přistupovat, aby vše šlo hladce.

Dala jsem dohromady všechny užitečné myšlenky a prožité zkušenosti, které mě vedly na mojí cestě z města.

 

Stáhněte si eBook zdarma.